Gündem

‘Mayın Tarlası’ mahkemelik oldu

3 yıl önce

‘Mayın Tarlası’ mahkemelik oldu


'Mayın Tarlası' ismiyle radyo programı yapan emekli asker Ahmet Zengin, aynı isimle radyo programı yapıldığını görünce savcılığa şikayette bulundu.

 

Bu isimin patentini 2014'te tescil ettirdiğini ve bu isimle 21 program yaptığını belirten Zengin, marka hakkına tecavüzle suçladığı programın da katılımcıları arasında bulunan Radyo Viva Genel Yayın Yönetmeni Özay Şendir hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

Mayın ve mühimmat uzmanı emekli asker Ahmet Zengin, TR1 kanalında daha önce, “Mayın Tarlası” ismiyle 21 program yaptı. 2014 yılında Türk Patent Enstitüsü’ne başvurarak “Mayın Tarlası” ismini tescil ettiren Zengin, bir süre programlarına ara verdi. Ancak, bir süre önce bilboardlarda aynı isimle bir radyo programının tanıtım reklamının yapıldığını fark etti. İlgili radyoya ihtarname çekerek program isminin kendisine ait olduğunu bildirdi. İhtarnameye dönüş yapılmayınca da savcılığa şikayette bulundu.

 

“RADYO YAYINI DURDURULSUN”

 

Radyo Viva ve Show Radyo’nun Çarşamba günleri ortaklaşa yayınladıkları Mayın Tarlası isimli programda gazeteciler Murat Kelkitoğlu, Gülay Özdem ve Özay Şendir birlikte program yapıyor.İlgili konular