İnsan Hakları

Meclis önünde engellenen "Öğretmenler": Mustafa Kemal'in öğretmenleriyiz!

1 yıl önce

Öğretmen

Öğretmen Meslek Kanunu'nu Meclis önünde protesto etmek isteyen ve basın açıklaması yapmak isteyen Eğitin-İş Sendikası'nı polis engelledi.

Bu kanunu protesto etmek ve Meclis önünde basın açıklaması yapmak isteyen Eğitim ve Bilim İşgörenleri (Eğitim-İş) Sendikası'na polis engel olmaya çalışırken kalabalık grup ve polis arasında gerginlik yaşandı.

 

Sendika üyelerinin, teklifin geri çekilmesini talep etmek için basın açıklaması yapması çevik kuvvetlerle engellendi. Polis ekipleri, grubun önüne barikat kurunca gerginlik arttı. Aralarında CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’in de bulunduğu grup polisle arbede yaşadı.

 

Polis tarafından ‘Yapılan eylem kanuna aykırıdır. Lütfen eyleminize son veriniz’ şeklinde anonslar yapıldı.

 

Ayrıca, sendika tarafından teklifin geri çekilmesi talebiyle imza kampanyası düzenlenmiş ve toplanan 20 bin imza meclise verilmek isteniyordu.

 

Yaşanan arbede ve gerginlikler sonucu Eğitim-İş MYK Üyeleri toplanan imzaları Meclis'e sunmak üzere içeri girdiği öğrenilirken öğretmenlerin bu kanun teklifine 'Bizim fikrimiz sorulmadı' diyerek karşı çıktığı biliniyor.
İlgili konular

Öğretmen

Son 1 yılda KPSS’ye giren öğretmenlerin sadece yüzde 5'i atandı

10 ay önce

Eğitim Uzmanı Alaaddin Dinçer “Son 1 yılda KPSS’ye giren 407 bin öğretmenden sadece 21 bin 407’si yani yüzde 5.34’ü atanırken, yüzde 94.66’sı atanmadı" açıklamasında bulundu....Devamını oku
Hz. Mevlana

10 Şubat gün özeti

11 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku