Politika

Meclis’te rulolu eylem: AKP’nin sattığı fabrika listesi 13 metre…

2 yıl önce

meclis

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, "CHP'nin yaptıkları, AKP’nin sattıkları" yazılı iki uzun rulo kağıdı, TBMM kürsüsünden yere serdi. Kaya ruloların bir ucunu da kürsüdeki mikrofona taktı ve "Bu listelerde CHP’nin yaptıkları 15 metre, AKP’nin sattıkları 13 metre" dedi.

TBMM Genel Kurulunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının 2021 yılı bütçelerinin görüşmelerinde ortalık karıştı. 

 

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya “CHP’nin yaptıkları, AKP'nin sattıkları” yazılı iki uzun rulo kağıdı, TBMM kürsüsünden yere serdi. Kaya ruloların bir ucunu da kürsüdeki mikrofona taktı ve “Bu listelerde CHP'nin yaptıkları 15 metre, AKP'nin sattıkları 13 metre” dedi.

 

CHP'li Kaya yaptığı konuşmada “Bu ülkede insanlar çöpten gıda maddeleri toplayıp yemek yapmaya çalışıyor. Sabahın erken saatlerinde bir sürü insanımız 25 kuruş ucuza ekmek alabilmek için ekmek kuyruklarına giriyor. İntihar edenler var. Aş, iş deyip intihar eden var” dedi

 

CHP'li Milletvekili Ahmet Kaya şunları söyledi:

 

Buna rağmen sanki ülkemizde milletimizin hiçbir derdi, sıkıntısı yok biz başka ülkelere para yardımı, sağlık yardımı yapıyoruz. Akıl ve vicdan diyorum. CHP'nin yaptıklarını bir liste hâlinde sizler de görün.

 

 

Şu 15 metrelik liste Cumhuriyet Halk Partisinin bu ülkeye yaptığı fabrikalar, limanlar, sanayi tesislerinin listesidir. Alın, okuyun ve iftira atmayın. Bu ikinci liste de AKP'nin 18 yılda sattıklarının listesidir. Bu da 13 metre. Sattıklarınızın listesi 13 metre oldu.

 

 

 İlgili konular

Akar

Akar'dan 'tezkere kararı' yorumu: Endişelenecek bir durum yok

1 yıl önce

Milli Savunma Akar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çad Geçiş Dönemi Devlet Başkanı Mahamat İdris Debi Itno'nun düzenlediği basın toplantısı öncesi, gazetecilerin sorularını yanıtladı....Devamını oku
tbmm

TBMM, Irak-Suriye tezkeresinin süresini bir yıl daha uzattı

2 yıl önce

Suriye ve Kuzey Irak'a asker gönderilmesinin 1 yıl daha uzatılmasını öngören Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi....Devamını oku