Yazarlar

Mehmet Barlas: Türkiye'ye musallat olanlar kriz ihraç ediyorlar

5 ay önce

Mehmet Barlas

Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, Çin'in gökdelenleriyle, metrolarıyla, havalimanlarıyla dünyayı imrendirmeye başladığını savunduğu yazı kaleme aldı.

Barlas, "Şimdi Türkiye'ye gelirsek... Türkiye de Çin'in geçtiği yolların hemen hepsinden geçti. "Karma ekonomi" adı altında yarı sosyalist modeli bile uyguladık. Ve Turgut Özal'la dünya rekabetine ve konvertibiliteye açıldık.
Ama şimdi başımızda doların artması ve bir türlü düşürülemeyen enflasyon var. Acaba Çin'in son dönemde uyguladığı modeli uygulayıp ekonomiyi büyütmek, Türk Lirası'nın değerini yükseltmek ne kadar zamanda mümkün olacak?" ifadelerini kullandı.

 

Barlas, Türkiye'ye 'musallat' olunduğunu iddia ederek, "Bunlar bazen sınır dışından, bazen de Amerika'dan Türkiye'ye kriz ihraç ediyorlar. Bu sürecin sonunu heyecanla bekliyoruz." diye yazdı.İlgili konular

hayvancılık

Yeni krizin adı: Et ve süt

2 ay önce

Eskişehir Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası (EBVHO) Başkanı Mehmet Kızılinler, Türkiye'de son dönemdeki yaşanan ekonomik krizin süt hayvancılığını yok olma noktasına getirdiğini söyledi....Devamını oku