Politika

Mehmet Metiner'den AKP'ye uyarı yazısı

1 yıl önce

metiner

Eski AKP Milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, bugünkü yazısında, bakanlara ve AKP yöneticilerine ve parti teşkilatına uyarılar yaptı.

Eski AKP Milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, “AK Parti siyaseti bu iki hastalıklı unsurdan hızlıca temizlenmelidir” diyerek uyarılarına şöyle devam etti:

 

“Bulundukları ilçede veya ilde kendini devlet-hükümet gibi gören, devlet-hükümet adına görevli herkese de emrindeki memurlar gibi bakan, milletle hemhal olmayan, özellikle de milletin yoksul-gariban evlatlarıyla ilgilenmeyen, AK Parti’yi bugünlere taşıyan hasbilere karşı dışlayıcı davranmakta beis görmeyen, ‘küçük olsun benim olsun!’ anlayışıyla hareket edip partiyi küçülten unsurlar AK Parti’ye ziyadesiyle zarar veriyorlar.

 

Milletin istemediği isimleri ‘Biz uygun gördük!’ diyerek dayatmak, ‘Milletle inatlaşmak’ anlamına gelir. Ak Parti siyasetinin varlık nedeni olan, milletin istediği isimlerle yol yürümek ve milletin adamlarını baş tacı etmek ilkesi zinhar ihmal edilmemelidir.

 

Birilerine yakın veya birilerinin adamı olduğu için tercih edilen kimseler sonuçta güçlerini milletten almadıkları için sadece o birilerini memnun etmeye kalkışırlar ki bu da kibri ve inatlaşmayı kaçınılmaz hale getirir.

 

Pek çok değerli bakanlarımız ve parti yöneticilerimiz var. Arandığında hemen ulaşılabilen, gönderilen mesajı görür görmez anında dönüp arayan mütevazı insanlardır bunlar. Lakin milletin acil bir sorunu için şahsi cep telefonlarından aranıp not bırakıldığı halde tenezzül edip bir türlü dönüş yapmayan bakanlarımız ve yöneticilerimiz de var. Burnundan kıl aldırmayan, sürekli meşgul ve yoğun oldukları için lütfedip dönüş yapmayan başkaları da cabası… Küçük iktidar hesaplarıyla sizi beklentisiz sevenleri gücendirenleri saymıyorum bile…

 

Bütün bunlar hem sizi sevenler hem de millet nezdinde ciddi gönül kırıklıklarına yol açıyor bilesiniz…”İlgili konular

sarıgül

Sarıgül: Her şeye her gün zam geliyorsa, sorumlusu AK Parti’dir

4 ay önce

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül iktidara yüklenerek, "Her şeye, her gün zam geliyorsa, sorumlusu AK Partidir" diye konuştu....Devamını oku
Sedefnur Çağlar

12 Ocak gün özeti

6 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizler için paylaşıyoruz....Devamını oku