Politika

Mehmet Muş: 10.8 ton uyuşturucu madde ele geçirildi

2 hafta önce

Mehmet Muş

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, 2021 yılında Gümrük Muhafaza ekiplerinin 10.8 ton uyuşturucu madde ele geçirildiğini açıkladı.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Komuta Kontrol Merkezi'nde 2021 yılı kaçakçılıkla mücadele faaliyetlerini paylaştığı bir basın açıklaması yaptı.

 

Bakan Muş, 2021 yılında kaçakçılıkla mücadele faaliyetlerinde de hız kesmeden devam ettiğini dile getirdi:

 

2021 yılında gümrük muhafaza ekiplerimizce saymış olduğum bu uyuşturucu türlerinde toplamda 10,8 ton uyuşturucu madde ele geçirilmiştir” diye konuştu.

 

Bakan Muş, 2021'de gerçekleştirilen operasyonlarda 3,7 milyon paket sigaranın yanı sıra kaçak sigara üretiminde kullanılan 26,1 milyon adet makarona el koyulduğunu ifade etti.

 

Bakan Muş, ayrıca toplam 52,7 bin litre alkollü içki ile bin 778 ton akaryakıtın ele geçirildiğini bildirdi.

 

Bakan Muş, Ticaret Bakanlığı eş güdümünde ve tüm ilgili kurumların etkin katkısı ile akaryakıt kaçakçılığı ile mücadelenin sürdüğünü ifade ederek, “Nitekim 2021 yılında akaryakıt özel ekibince ülke genelinde yapılan incelemeler ve riskli olduğu değerlendirilen toplam 930 firmaya yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde 14 milyar lira değerinde sahte fatura düzenlendiği ve yaklaşık 5 milyar 500 milyon lira kamu zararına sebep olunduğu tespit edilmiştir. Akaryakıt kaçakçılığıyla etkin mücadelemizin kararlılıkla süreceğini buradan bir kez daha ifade etmek isterim” dedi.İlgili konular

mısır heyeti

Mısır heyetinden sürpriz Türkiye ziyareti

2 gün önce

Ticaret Bakan Yardımcıları Mustafa Tuzcu ve Rıza Tuna Turagay, Mısır Ticaret Odaları Federasyonu Başkanı Ibrahim El Araby başkanlığındaki Mısır heyetini kabul etti....Devamını oku
Kazakistan

Akaryakıt zammı protestoları hükümeti istifa ettirdi

2 hafta önce

Kazakistan'da akaryakıt zamlarına karşı protestoların durulmamasının ardından hükümet istifa etti....Devamını oku