Politika

Mehmet Muş: 10.8 ton uyuşturucu madde ele geçirildi

10 ay önce

Mehmet Muş

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, 2021 yılında Gümrük Muhafaza ekiplerinin 10.8 ton uyuşturucu madde ele geçirildiğini açıkladı.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Komuta Kontrol Merkezi'nde 2021 yılı kaçakçılıkla mücadele faaliyetlerini paylaştığı bir basın açıklaması yaptı.

 

Bakan Muş, 2021 yılında kaçakçılıkla mücadele faaliyetlerinde de hız kesmeden devam ettiğini dile getirdi:

 

2021 yılında gümrük muhafaza ekiplerimizce saymış olduğum bu uyuşturucu türlerinde toplamda 10,8 ton uyuşturucu madde ele geçirilmiştir” diye konuştu.

 

Bakan Muş, 2021'de gerçekleştirilen operasyonlarda 3,7 milyon paket sigaranın yanı sıra kaçak sigara üretiminde kullanılan 26,1 milyon adet makarona el koyulduğunu ifade etti.

 

Bakan Muş, ayrıca toplam 52,7 bin litre alkollü içki ile bin 778 ton akaryakıtın ele geçirildiğini bildirdi.

 

Bakan Muş, Ticaret Bakanlığı eş güdümünde ve tüm ilgili kurumların etkin katkısı ile akaryakıt kaçakçılığı ile mücadelenin sürdüğünü ifade ederek, “Nitekim 2021 yılında akaryakıt özel ekibince ülke genelinde yapılan incelemeler ve riskli olduğu değerlendirilen toplam 930 firmaya yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde 14 milyar lira değerinde sahte fatura düzenlendiği ve yaklaşık 5 milyar 500 milyon lira kamu zararına sebep olunduğu tespit edilmiştir. Akaryakıt kaçakçılığıyla etkin mücadelemizin kararlılıkla süreceğini buradan bir kez daha ifade etmek isterim” dedi.İlgili konular

uyuşturucu

Yozgat’ta uyuşturucu kullanan ve ticaretini yapanlara operasyon: 9 gözaltı

8 ay önce

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün uyuşturucu madde kullanan ve ticaretini yapan şahıslara yönelik düzenlediği operasyonda 9 kişi yakalandı....Devamını oku
taksi

Taksi ücretlerine üç ayda ikinci zam

8 ay önce

Akaryakıta art arda gelen zamlar sonrası İzmir'de taksi ücretlerine artış yapıldı....Devamını oku