Gündem

Memleket Hareketi üyesinden ölüm tehditleri

2 hafta önce

baybarsonurs

Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi üyesi Onur Baybars, HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu ile hayatını kaybeden KHK’lı Prof. Dr. Haluk Savaş’ın eşi Doç. Dr. Esen Savaş’ı sosyal medyadan ölümle tehdit etti. Baybars, “Doğru olan Gergerlioğlu ve onun gibi düşünen ne kadar Fetöcü varsa toplama kampına atılıp kedi yemi yapılmasıdır” dedi.

Muharrem İnce’nin ‘Memleket Hareketi’ üyesi Onur Baybars, cezaevinde yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Haluk Savaş’ın eşi Esen Savaş’ı ölümle tehdit etti.

 

Esen Savaş’ı etiketleyerek ‘@umudumuzince’ adlı hesabından cevap yazan Baybars, “Ne demişti Balyoz şehidimiz Amiral Cem Aziz Çakmak: ‘Rövanşı alacağız, çoluk çocuk demeden hepsinden intikam alacağız. Önce aç bırakacağız. Sonra arkalarına bakmadan kaçacaklar, saklanacaklar” ifadelerini kullandı.

 


CAN GÜVENLİĞİMİN OLMADIĞININ DELİLİDİR


Tehdit üzerine Esen Savaş, “Eşimin ölümüne sebep olanlar şimdi beni böyle tehdit ediyorlar. Başıma bir şey gelirse tüm alem duysun. Türkiye’de yaşıyorum ve resmen tehdit ediliyorum. Bu ülkede benim ve çocuklarımın can ve mal güvenliğinin olmadığının delilidir bu tweet. Hiç tanımadığım bir insan tarafından tehdit, taciz ve beddua devam ediyor. Tek başına bir kadına bunlar yapılıyor” dedi.

 

Savaş ailesinin avukatı Levent Mazılıgüney ise olayı yargıya taşıyacağını belirterek, “Bu zihniyete ve bakış açısına Sn. @vekilince ne diyor acaba? Tasvip ediyor mu? Apaçık hakaret ve tehdittir ve telin edilmelidir. @umudumuzince olarak yazan Onur Baybars hakkında rahmetli Haluk Savaş ve eşinin avukatı olarak gerekli yasal işlemleri yapacağım” ifadelerini kullandıİlgili konular

ince

Muharrem İnce Koronavirüs'e yakalandı

1 ay önce

CHP'den ayrılarak "Memleket Hareketi"ni kuran ve yeni parti kurma hazırlıklarını sürdürdüğü bilinen Muharrem İnce Koronavirüs'e yakalandı....Devamını oku