Ekonomi

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu toplantı sonrası konuştu

1 hafta önce

kavcıoğlu

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, banka genel müdürleriyle olan görüşmesinden sonra toplantıya ilişkin olarak, "Çok güçlü bir iletişimle bankacılık sektörü Türkiye'de ve dünyada en başarılı sektör olarak çalışmalarını sürdürüyor" diye konuştu.

Kavcıoğlu'nun açıklamaları şöyle:


"Banka genel müdürlerimizle karşılıklı birbirimizi bilgilendirdik. İyi bir görüşme oldu. Olumlu bir hava içerisinde çok faydalı bir bilgilendirme oldu. BDDK Başkanımız toplantıdaydı. Zaten biz normalde iletişim halindeyiz. Çok güçlü bir iletişimle bankacılık sektörü Türkiye'de ve dünyada en başarılı sektör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

 

Türkiye'nin ekonomik gelişmeleri, yeni bir yıla giriyoruz. Yeni yılın değerlendirilmesi. MB BDDK'dan karşılıklı görüş alışverişi alındı. Her şey kendi içerisinde arkadaşlarla konuştuk. Faiz indirimleri olsun diğer konular olsun bilgilendirme yaptık. Taleplerini taleplerimizi değerlendirip her zaman olduğu gibi süreç içinde değerlendirdik, değerlendiriyoruz.

 

Bu toplantılar daha önce ayarlanan toplantılar, bir olağanüstü gelişme toplantısı değil."İlgili konular

görcü

Kavcıoğlu'nun acı günü: Kız kardeşi Serap Görcü'yü koronadan kaybetti

3 gün önce

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu'nun kız kardeşi Serap Görcü, koronavirüs hastalığı nedeniyle 52 yaşında hayatını kaybetti....Devamını oku
evim mağdurları platformu

Mağdur sayısı 49 bin 419, alacakları rakam 764.6 milyon TL

1 ay önce

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, kamuoyunda `evim mağdurları` olarak bilinen 21 tasarruf finansman şirketini kapatmıştı....Devamını oku