Ekonomi

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu toplantı sonrası konuştu

1 yıl önce

kavcıoğlu

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, banka genel müdürleriyle olan görüşmesinden sonra toplantıya ilişkin olarak, "Çok güçlü bir iletişimle bankacılık sektörü Türkiye'de ve dünyada en başarılı sektör olarak çalışmalarını sürdürüyor" diye konuştu.

Kavcıoğlu'nun açıklamaları şöyle:


"Banka genel müdürlerimizle karşılıklı birbirimizi bilgilendirdik. İyi bir görüşme oldu. Olumlu bir hava içerisinde çok faydalı bir bilgilendirme oldu. BDDK Başkanımız toplantıdaydı. Zaten biz normalde iletişim halindeyiz. Çok güçlü bir iletişimle bankacılık sektörü Türkiye'de ve dünyada en başarılı sektör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

 

Türkiye'nin ekonomik gelişmeleri, yeni bir yıla giriyoruz. Yeni yılın değerlendirilmesi. MB BDDK'dan karşılıklı görüş alışverişi alındı. Her şey kendi içerisinde arkadaşlarla konuştuk. Faiz indirimleri olsun diğer konular olsun bilgilendirme yaptık. Taleplerini taleplerimizi değerlendirip her zaman olduğu gibi süreç içinde değerlendirdik, değerlendiriyoruz.

 

Bu toplantılar daha önce ayarlanan toplantılar, bir olağanüstü gelişme toplantısı değil."İlgili konular

tobb

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, TOBB üyeleriyle video konferans yaptı

9 ay önce

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB üyeleriyle video konferans yoluyla bir görüşme gerçekleştirdi....Devamını oku
İyi Partili Yılmaz

BDDK'dan İyi Partili Yılmaz'ın da olduğu 5 kişiye suç duyurusu

11 ay önce

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, Emin Çapa, Güldem Atabay, Burhanettin Bulut ve Selçuk Heçer hakkında suç duyurusunda bulundu....Devamını oku