Sağlık

Mersin'de 3 doktor Koronavirüs nedeniyle vefat etti

2 yıl önce

doktor

Mersin'de Anestezi Uzmanı Kemal Aslan (52) ile Genel Cerrah Doğan Yıldırım (75) ve özel bir hastanede dahiliye uzmanı olarak görev yapan Uz. Dr. Soyer Şimşek (70), Koronavirüs sebebiyle vefat ettikleri bildirildi.

İş yeri hekimi olarak çalışan Genel Cerrahi Uzmanı Doktor Doğan Yıldırım, 20 gün önce koronavirüse yakalandı. Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından yoğun bakım servisinde tedaviye alınan 3 çocuk babası Yıldırım, dün yaşamını yitirdi.

 

Özel bir hastanede çalışan Anestezi Uzmanı Kemal Aslan da 20 gün önce Koronavirüse yakalandı. Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Aslan, tedavi gördüğü hastanede dün vefat etti.

 

20 gün önce Koronavirüs testi pozitif çıkan Dr. Şimşek, Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 3 çocuk babası Şimşek, bugün yaşama veda etti.

 İlgili konular

üç kuruş

27 Mart gün özeti

10 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan’ın ödül verdiği doktorun bir yıldır hasta dahi bakmadığı anlaşıldı

10 ay önce

Adana Seyhan Devlet Hastanesi’nde “Yılın Hekimi” seçilen görevli Dr. Alim Çökük'ün yaklaşık bir yıldır nöbet tutmadığı, hasta dahi bakmadığı ortaya çıktı....Devamını oku