Türkiye Haberleri

Meslek edinenler bile var: Muhbirlere bir yılda 12 milyon lira!

1 hafta önce

muhbir

Vergi kaçıranları bildiren muhbirlere 2019 yılında 12 milyon 300 bin lira ödediği Sayıştay tarafından tespit edildi.

Sayıştay'ın yayınladığı raporda muhbirlere ödenen rakamda 2018 yılına göre yüzde 92,30 artış olduğuna dikkat çekilerek, muhbirliğin bazı kişiler tarafından adeta meslek gibi icra edildiği ifade edildi.


Sayıştay’ın 2019 Yılı Denetim Raporu’nda vergi tahsilatını arttırmak ve yaşanan problemleri çözmek için Başkanlığın uyguladığı ‘muhbirlik sistemi’ne dikkat çekerek, 2018 yılında muhbirlere 6 milyon 396 bin 266 lira ödenmesine rağmen, bu meblağ 2019 yılında yüzde 92,30’luk artışla 12 milyon 300 bin 417 liraya çıktığı ifade edildi.

 

Ayrıca yayınlanan rapor üzerinde yapılan incelemeye göre, “Vergi tahsilatında aynı performans gözlenemedi” ifadesine de yer aldı.

 İlgili konular

fas

 Fas Türk mallarına vergileri artırdı

1 hafta önce

Arap dünyasında başlatılan Türk mallarına boykota, Fas devletide vergileri yüksek seviyelere çıkararak katıldı. Bu gelişmeler dünya moda devlerinin Türkiye'deki üretimlerini sıkıntıya soktu....Devamını oku
köprü

Bu da oldu: Köprü borçlandı

3 hafta önce

Yap-işlet-devret şeklinde yapılan ve garantili geçiş kapsamında inşa edilen Osmangazi Köprüsü ile Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolunu işleten şirketin devlete 568 milyon lira borcu olduğu ortaya çıktı....Devamını oku