Spor

Messi, Barcelona yönetimini yine eleştirdi

2 yıl önce

messi

Barcelona'da forma giyen Arjantinli futbolcu Lionel Messi "Gelinen bu noktada beni hiçbir şey şaşırtmıyor" şeklindeki açıklamaları manidar bulundu.

Messi'nin Instagram hesabından yayımladığı yazıda, "Gerek takım gerekse bireysel olarak çok önemli şeyler başardın. Kulüp tarihinin en önemli futbolcularından birisisin. Bu şekilde ayrılmaya layık değildin. Ama gelinen bu noktada beni hiçbir şey şaşırtmıyor" diye konuştu.

 

Barcelona'da antrenman öncesinde soyunma odasına girdiğinde, en yakın arkadaşlarından biri olan Luis Suarez'in eksikliğini hissettiğini aktaran Messi, "Gerek saha içinde gerekse saha dışında artık beraber olmamak çok zor olacak. Bundan sonraki günleri çok garipseyeceğiz. Çok fazla paylaşım, birlikte yenilen yemekler, içilen mate çayları var. Birlikte geçirdiğimiz günlerde asla unutulmayacak çok şey var" ifadelerini kullandı.

 

Katalan devinin son yıllarda özellikle Şampiyonlar Ligi'nde elde ettiği kötü sonuçlar nedeniyle Lionel Messi yaz transfer döneminde takımdan ayrılmak istediğini kulübe iletmiş fakat yönetim, 700 milyon Euro'luk sözleşme fesih bedelini getirmediği takdirde oyuncusunun takımdan ayrılmasına asla izin vermeyeceğini vurgulamıştı. 

 

Messi, bunun üzerine, takımda kalacağını ama bunun nedeninin 700 milyon Euro'luk imkânsız talep olduğunu belirterek Josep Maria Bartomeu yönetimine sitem etmişti.

 

33 yaşındaki yaşayan efsanenin Barça'yla sözleşmesi 2021 yazında sona erecek.İlgili konular

Messi

Messi yeniden Barcelona'ya mı?

10 ay önce

Barcelona Başkanı Joan Laporta'nın danışmanı Enric Masip, Lionel Messi'nin dönüşünün imkansız olmadığını söyledi....Devamını oku
messi

PSG, Messi için 10 futbolcu satacak

1 yıl önce

Barcelona ile yollarını ayıran Messi'yi kadrosuna katmak isteyen Paris Saint Germain, maliyeti karşılayabilmek için 10 futbolcu ile yollarını ayıracak....Devamını oku