Yaşam

Meteoroloji uyardı: Bu illerde yaşayanlar dikkat!

4 ay önce

'turuncu' alarm

Meteorolojinin il ve ilçelerdeki hava durumu tahminine göre 28 il için 'sarı', 5 il için de 'turuncu' alarm verildi.

Yağışların Antalya çevreleri ile Muğla'nın kıyı, Isparta ve Burdur'un güney ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. İstanbul'da süren yağmur bugün de aralıklarla etkili olacak.

 

İl il hava durumu tahminleri, özellikle kış mevsiminde yaşanan birçok hava olayından dolayı vatandaşlar tarafından takip ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava tahminleri, yaşanması olası şiddetli yağış, fırtına, dolu, kar gibi doğa olaylarını bildirerek vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Antalya çevreleri ile Muğla'nın kıyı, Isparta ve Burdur'un güney ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da yer yer toz taşınımı beklenmektedir.

 

SARI VE TURUNCU ALARM

 

Meteoroloji; Amasya, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bolu, Çanakkale, Çorum, Gümüşhane, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Konya, Nevşehir, Niğde, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Bartın, Karabük ve Düzce için 'sarı' kod ile olumsuz hava şartlarına karşı tedbir alınması yönünde uyarıda bulunuyor.

 

Aynı zamanda Giresun, Ordu, Muğla, Rize ve Trabzon için ise 'turuncu' kod ile alarm bulunmakta.İlgili konular

yağış

3 gün sürecek yağışa Meteorolojiden uyarı

3 ay önce

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antalya, Osmaniye, Adana, Hatay ve Kahramanmaraş için kuvvetli yağış ve sel uyarısında bulundu....Devamını oku
kar

Meteoroloji İstanbul için uyarıda bulundu: Kuvvetli kar geliyor

5 ay önce

İstanbul'da 1 hafta boyunca devam edeceği belirtilen kar yağışı için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yurttaşları uyarırken; Meteoroloji bu gece kent genelinde kuvvetli kar yağışının gerçekleşeceğini açıkladı....Devamını oku