Yaşam

Meteoroloji’den İstanbul’a ’sarı’ kodlu şiddetli yağmur uyarısı

1 hafta önce

yağış

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul için sarı kodlu şiddetli yağmur uyarısı geldi.

Meydana gelebilecek sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini belirten Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul’da beklenen şiddeli yağmur karşısında vatandaşları ‘sarı’ kod ile uyardı.

 

AKOM’un yaptığı kar yağışı uyarısının ardından bir uyarı da Meteoroloji’den geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü sayfasından İstanbul’u sarı kod ile uyardı.

 

Yapılan uyarıda şu cümlelere yer verildi: “İstanbul’da yarın beklenen yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların öğle saatlerinden itibaren batı kesimlerden başlayarak zamanla il genelinde kuvvetli (30-50 kilogram/metrekare) ve batı kesimlerde yer yer çok kuvvetli (51-75 kilogram/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

 

 

 İlgili konular

kar

Kar yağışı İstanbul'a geri dönüyor

4 saat önce

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerinde, yağışların 28 Ocak Perşembe günü itibarıyla kara dönüşmesi bekleniyor. Trakya ise kuvvetli rüzgârın etkisi altında olacak....Devamını oku
kar

İstanbul Valiliği'nden don uyarısı

3 gün önce