Gündem

Metiner: Ekonomik bir başarısızlık varsa bu hükümete aittir

6 gün önce

Metiner

AKP eski milletvekili Mehmet Metiner, Habertürk televizyonunda katıldığı programda “ekonomik başarısızlığın iktidara ait olduğu” değerlendirmesinde bulundu.

AKP eski milletvekili Mehmet Metiner, Türkiye'deki ekonomik ve siyasal sıkıntıların sorumlusunun muhalefet olmadığını belirterek, "Ekonomik bir başarısızlık varsa, eksiklik varsa, yoksulluk varsa, bu tamamen hükümetimize aittir" ifadelerini kullandı.

 

“Biz hükümetiz evet, partimiz hükümet evet. Dolayısıyla ekonomik bir başarısızlık varsa, yoksulluk varsa bu tamamen hükümetimize aittir” diyen Metiner, “AKP içerisinde de bu eleştirilerin yükselmesi gerektir. Bu ülkedeki ekonomik sıkıntıların, eğer varsa siyasal sıkıntıların müsebbibi muhalefet değildir, olamaz. Ülkeyi hangi parti yönetiyorsa başarı da onundur başarısızlık da onundur. Başarıyı takdir etmek herkesin, hepimizin görevidir. Varsa başarısızlığı da eleştirmek hepimizin görevi olmalıdır. Sadece muhalefetin değil.

 

AK Parti'nin içerisinde ülkesini gerçekten seven, ülkesinin çıkarlarını her şeyin üzerinde gören çok sayıda değerli arkadaşlarımız var. Onlar gerektiğinde partisinin yapıp ettiklerini eleştirebilmeliler. Yani onlar da yol gösterebilmeliler, ‘burada bir tıkanıklık var' diye.” açıklamasında bulundu.

 İlgili konular

vekil kürsüsü

AKP'li vekillerden CHP'li vekile teşekkür

3 gün önce

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, TBMM Genel Kurulu'nda söz alan bir CHP'li vekili dinleyen üç AKP'li vekilin "kirli ilişkilere dair herkesin suçlanmamasından mutlu olduğunu ve CHP'li isme teşekkür ettiğini" yazdı....Devamını oku
Diyanet

AKP'nin yüzde 72'si Diyanet'in siyasetle uğraşmasından rahatsız

6 gün önce

Metropoll'ün araştırmasına göre, seçmenin yüzde 81'i diyanetin ve din adamlarının siyasetle uğraşmalarını doğru bulmazken, AKP seçmeninde ise bu oran yüzde 72 olarak belirlendi....Devamını oku