Politika

‘MHP, Davutoğlu'nun ağzına çok gelir’

3 yıl önce

‘MHP, Davutoğlu'nun ağzına çok gelir’


 
MHP'den Ahmet Davutoğlu'na cevap geldi. Parti Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, 'MHP, Davutoğlu’nun ağzına çok gelir.' dedi. 


Yeni parti kurma hazırlığındaki eski AKP’li Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Sakarya'da geçtiğimiz cumartesi yaptığı konuşma siyaset dünyasını karıştırdı.
 
7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimleri arasındaki dört aylık süreye dikkat çeken Davutoğlu, “Terörle mücadele konusunda bizi bugün eleştirenler eski defterler açılırsa insan içine çıkamaz” demişti. Davutoğlu'nun sözlerinin hedefinde MHP de vardı. Davutoğlu, MHP'nin hükümet kurma teklifini geri çevirdiğini hatırlatarak “MHP bizi terörle mücadelede yalnız bıraktı” ifadesini kullanmıştı.
 
Davutoğlu'na MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız'dan cevap geldi. Gazete Duvar'ın haberine göre; 7 Haziran seçimlerinde hükümet kurma görüşmeleriyle ilgili söylenenlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Yıldız, “MHP, Davutoğlu'nun ağzına çok gelir” dedi.
 
Yıldız, “Terör konusunda bizim tavizimiz yok” diyerek şunları söyledi:
 
“Davutoğlu nereye gittiği anlaşılmayan bir hırs ve ihtirasla ibretlik bir savrulma içinde. ‘MHP'nin terörle mücadeleye destek vermediği' imasında bulunuyorsa bu söze sokakta çocuklar bile güler. Biz 50 yıldır dış politika konusunda da terör konusunda da ciddi meselelerde ülkemizin ve doğru yolda ise iktidarların yanında yer aldık. Hangi hırsla, saikle söylediğini kendine sormak lazım ama bizim için lakabı da belli. Ahmet Bey'e üzülüyorum. Geldiği yer çok kötü. Bir öğretim üyesinin, başbakanlık yapmış bir insanın daha olgun, daha gerçekçi düşünmesi gerekir. Ama Davutoğlu'nda bunların hiçbirini göremiyoruz"
 
MHP’li Yıldız, parti hazırlığı içinde olduğu konuşulan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Bakan Ali Babacan için de “Kral ve Kraliçe'nin adamlarının bu ülkede siyaseten alabilecekleri bir mesafe yok” dedi.
İlgili konular

IŞİD

5 IŞİD'linin Türkiye'deki malvarlıkları hakkında karar

6 ay önce

Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararda Rus, Çeçen, Özbek, Tacik ve Dağıstanlı 5 IŞİD'linin Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu....Devamını oku
bennett

Bennett: İran Devrim Muhafızlarının terör listesinden çıkarılmaması lazım

6 ay önce

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, "ABD'nin İran Devrim Muhafızları Ordusu'nu terör listesinden çıkarma niyetinden çok endişeli olduklarını" ifade etti....Devamını oku