Politika

MHP'de "usulsüzlük ve yolsuzluk" iddiaları istifa getirdi

1 hafta önce

mhp

Burdur’da Çeltikçi Belediye Başkanı MHP’li Recep Aydın’la ilgili "usulsüzlük ve yolsuzluk" iddiaları belediye meclisinden iki üyenin istifasına neden oldu.

Burdur’un Çeltikçi ilçesinde Emre Sayın isimli vatandaş, belediyede itfaiye eri olmak için imtihana katıldı.Kadro için sınava giren 4 kişiden biri de MHP’li Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın’ın kızı Havva Aydın’dı. Sayın yaptığı açıklamada, "Ben de aday olarak mülakata girdim Birinci sırada belediye başkanının kızı vardı. Sınavın olduğu zaman Belediye Başkanı Recep Aydın sınav yerine girerek, ‘Benim kızımın girdiğini biliyorsunuz. Niye geldiniz? Benim belediyem, ağzınıza tükürürüm' dedi” diye konuştu.

 

Anka'dan Özgür Eren Yılmaz'ın haberine göre, yapılan sözlü sınav sonucunda başkanın kızı kadroya alınınca Sayın, kararı yargıya götürdü. Isparta İdare Mahkemesi Sayın’ı haklı bularak atama kararının yürütmesini durdurdu ve kararı iptal etti. Bunun üzerine belediye bir sınav daha yaptı ve yine başkanın kızı Havva Aydın kazandı.

 

MHP’li başkanın oğlu da daha önce belediyede başka bir kadroya yerleşmişti. Başka akrabalarını da aynı şekilde çeşitli kadrolara aldığı ifade edildi.

 

 

Usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları üzerine, MHP’li Belediye Meclis Üyesi Adnan Bilkay ve Mehmet Gezgüç partilerinden ayrıldı. 11 kişilik belediye meclisinde 7 olan MHP’li üye sayısı böylece 5’e indi.

 

 

 İlgili konular

anket

Son anket; Cumhur İttifakı’nda erime sürüyor

3 gün önce

İstanbul Ekonomi Araştırma, son anket sonuçlarını yayımladı. Buna göre, AKP ve MHP oyları hızlı şekilde kan kaybetmeye devam ediyor. AKP’nin oyu kararsızlar dağıtılmadan önce yüzde 26.3 olarak belirlenirken, MHP’nin oyu ise yüzde 6,0 olarak açıklandı. Kararsızlar dağıtıldığında ise AKP’nin oyu yüzde 33.9’da, MHP’nin oyu ise yüzde 8.6’da kaldı....Devamını oku
peker

Babacan: Sedat Peker videolarını izlemeye dayanamıyorum

1 hafta önce

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, firari organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in videolarla açıkladığı itiraflar ve AKP’ye de uzanan iddiaları konusunda savcıların harekete geçmesi gerektiğini söyledi....Devamını oku