İnsan Hakları

MHP’li başkan, belediyede şoför olarak çalışan elamanı fena dövdü

6 ay önce

başkan

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, birlikte masada oturduğu Alanya Belediyesi’nde şoför olarak çalışan Kadir Özdemir’i evire çevire dövdü. O anlar güvenlik kameralarına yansırken, Özdemir, olayın ardından kendisine işten istifa etmesi için baskı yapıldığını iddia etti.

Antalya'nın MHP'li Alanya ilçe Belediyesin de Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Cenaze hizmetleri biriminde şoför olarak çalışan Kadir Özdemir, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan tarafından fena dövüldü.

 

Olay anı güvenlik kameralarına yansırken Özdemir, Türkdoğan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Özdemir, yaşadığı olayı şöyle anlattı:

 

"Alanya Belediye Başkanı MHP'li Adem Murat Yücel'in kardeşi Rıdvan Yücel'in, bekarlığa veda partisi için Kestel Yüceller Petrol karşısındaki belediye tenis kortunun yanında belediyeye ait sandalye masa taşıdık.

 

Bekarlığa veda partisi yapıldı. Parti görüntüleri Av. Hüsnü Sert'in eline geçmiş. Hüsnü Sert, twitter üzerinden Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i suçlayacak şekilde paylaşımda bulunmuş.

 

Yücel, olaydan beni sorumlu tutmuş ki MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, kurum müdürüm Hüseyin Doğan'ı arayarak beni yanına çağırdı. Mustafa Türkdoğan, odasına girdim beni sorgulamaya başladı.

 

Bana, ‘neden böyle yaptın' dedi. Kendisine bunu yapan kişinin ben olmadığımı söyledim, ikna olmadı. Bana istifa etmem için baskı kurdu. Beni Türk Telekom'a götürdü. Telefon kayıtlarını istedik ama veremeyeceklerini söylediler.

 

Müşteri hizmetleriyle görüştüm 12 saat içinde göndereceklerini mail olarak attılar. Daha sonra beni oradan alıp bir oto ekspertiz şirketine götürdüler. Yol boyunca telefonumu incelediler.

 

Mustafa Türkdoğan, orada benim boğazımı sıktı, kafama ve sol şakak bölgeme yumruklar attı. Beni tekrar parti binasına götürdü. Ben oradan ayrılırken, ‘seninle görüşeceğiz' dedi."İlgili konular

akp

Bir AKP'li vekil daha "Elektrik pahalıysa bunun sebebi muhalefettir" dedi

4 ay önce

Zamlardan muhalefeti sorumlu tutan AKP’lilerin arasına AKP Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir de katılarak “Eğer bugün elektrik pahalıysa bunun sebebi muhalefettir” diye konuştu....Devamını oku
özdemir

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Rizespor'un şirket ortağı çıktı

10 ay önce

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'e ait olan LİMAK Holding'in Süper Lig takımı Rizespor'un şirket ortağı olduğu öğrenildi....Devamını oku