Politika

MHP’li başkan belediyeye akrabalarını atadı: Sadece akrabalık bağımız var

4 ay önce

Sivrice Belediyesi

Elazığ’ın MHP’li Sivrice Belediyesi belediye bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 12 Ocak’ta işçi alımı ilanı açtı.

26 personel alımı için açılan ilanda 7 şoför, 13 beden işçisi, 6 temizlik işçisi alımında MHP’li Belediye Başkanı Turgay Gündoğan akrabalarının olduğu iddia edildi.

 

Personel alımıyla ilgili Gündoğan, “Sivrice küçük bir ilçe ve burada herkesin birbiriyle akrabalık bağı var” dedi.

 

Elazığ'ın MHP'li Sivrice belediyesi 12 Ocak'ta belediye bünyesinde daimi işçi almak için ilan açtı. 26 kişilik personel alımı ilanında MHP'li Başkan Turgay Gündoğan'ın akrabalarını aldığı iddia edildi.

 

Geçen yıl Sivrice belediyesi tarafından 5 kişilik temizlik personeli için ilan açıldığı ve müracaat edenlere mülakat yapılacağına dair duyuru yapılmasına rağmen yine belediye başkanı Gündoğan’ın akrabalarının alındığı ileri sürüldü.

 

Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan'ın geçen yıl da akrabalarını aldığını iddia eden ve isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş, şöyle konuştu:

 

*Sivrice Belediyesi 5 Nisan 2021 yılında 5 tane temizlik işçisi alımı için ilan vermişti. İlan sonrasında ben dahil ilçedeki birçok kişi belgelerini vererek müracaatlarını yaparak mülakat tarihini bekledik.

 

*Ancak halk arasında bu müracaatların formalite icabı olduğu ve belediye başkanı kendisine yakın kişileri ve akrabalarını alacağına dair söylentiler vardı. Ancak ben buna inanmayıp müracaatımı yaptım.

 

*Mülakat günü gittiğimde belediyedeki yetkililer mülakat olmadığını söylediler. Beş gün sonrasında ise belediye başkanı bir kız kardeşinin eşi iki tane de kuzenin eşi iki tane de akrabasını almıştı.

 

*Belediye yine 12 Ocak'ta daimi kadroya almak üzere 7 tane şoför, 13 tane beden işçisi ve 6 temizlik işçisi olmak üzere toplan 26 adet personeli alımı ilan açtı ve bu ilan bir günle sınırlı kaldı. Burada da yine aynı şekilde yeğeni, kuzeni, teyzesinin torunu işe alıyor.

 

Akraba alımlarıyla ilgili belediye başkanını aradığını belirten vatandaş, “Belediye başkanını aradım bu durumu söyledim ancak bana ‘ben kimseyi almadım adaletsizlik yapmam diyerek' telefonu kapattı. Belediye tarafından açılan ilanlarda belediye başkanı hep akrabalarını işe alıyor.

 

Sivrice belediyesini resmen aile şirketi haline getirdi. Bu usulsüzlükleri valiliğe söyledim ‘bizim yapacak bir şeyimiz yok' diye cevap verdiler. Ben yıllardır işsizim bana yazık değil mi? Boş dolaşmamak için temizlik işçisi olmak için başvuru yapmıştım.

 

Başka bir çarem yoktu çünkü. Bizleri göz önüne almayan belediye başkanı belediyeye bağlı şirkette öz yeğenini dahi muhasebecisi yapmış. İstanbul Büyükşehir Belediyesine laf edenler kendi belediyelerine bir baksınlar da adaletsizliklerini görsünler. Yetkililerin bu belediye yapılan usulsüz alımları incelemeye almasını talep ediyorum” şeklinde konuştu.

 İlgili konular

AKP’li Şehitkamil Belediyesi

AKP’li belediyeden hediyelik eşyaya 6 milyon lira

2 ay önce

Gaziantep’te AKP’li Şehitkamil Belediyesi hediyelik kupa, matara, kumbara, sırt çantası, kalemlik, fincan takımı, kulaklık, magnet, şapka ve tükenmez kaleme 6 milyon 93 bin 200 TL ödedi....Devamını oku
bez

‘Bebek bezinden vergi alınmasın’ teklifine AKP ve MHP'den ret

2 ay önce

Fiyatları 384 liraya kadar çıkan bebek bezinden KDV alınmaması ve bu konuda düzenleme yapılması amacıyla TBMM’ye verilen önerge, AKP-MHP oylarıyla reddedildi....Devamını oku