Politika

MHP'li başkan belediyeyi kızına teslim etmiş!

2 yıl önce

mhp

Mülkiye müfettişlerinin hazırladığı, MHP’li Alim Işık’ın yönettiği Kütahya Belediyesi’ne ilişkin çarpıcı bir denetim raporu ortaya çıktı.

Raporda Işık’ın kızı avukat İmran Işık’ın belediyenin stratejik plan hazırlama kurulunda yer aldığı ve belediyede başdanışman olduğu saptandı. Raporda çalışanların da ifadelerine yer verildi. Söz konusu raporda, başkan Işık’ın müdürlere hitaben bir toplantıda kızına ilişkin, “Sözü sözümdür. Talimatı talimatımdır” dediği belirtildi.

 

Cumhuriyet gazetesinden Hazal Ocak imzalı habere göre, bir çalışan, İmran Işık’ın bir toplantı yapmadığını söyledi. Ancak Işık’ın, belediye birim müdürlerinin toplantılarına katıldığını gördüğünü belirtti. Çalışan, bir müdürle toplantısında başkan Işık’ın özetle, “İmran Hanım benim kızım, canım, yavrum, aynı zamanda şahsi vekilim ve danışmanımdır. Kendisi bu işten hiçbir ücret almamaktadır. İstediği evrak, istediğim evraktır. Bu böyle bilinsin, kendisini üzmekten sakının” dediğini anlattı.

 


Başka bir ifadede de, “Belediye başkanımızın kızı, şahsi avukatı, fahri danışmanı, belediyemiz içerisinde müdürlere talimat vermek üzere yetkilendirilmiş birisidir. Başkan Bey’in göreve geldiği günden itibaren belediyemizde çalışmaktadır. Müdürlüklerce yapılan hemen hemen her işin, Başkan Bey’den önce onay merci olarak görev yapmaktadır. İlgili işlerle alakalı müdürlere talimat vermektedir. Belediyemizin 3. katında Başkan Bey’in bulunduğu alanda oda tahsis edilmiştir. Araç tahsis edildiğini bilmeme rağmen plakasını bilmiyorum” sözleri kaydedildi.

 İlgili konular

AKP’li Şehitkamil Belediyesi

AKP’li belediyeden hediyelik eşyaya 6 milyon lira

1 yıl önce

Gaziantep’te AKP’li Şehitkamil Belediyesi hediyelik kupa, matara, kumbara, sırt çantası, kalemlik, fincan takımı, kulaklık, magnet, şapka ve tükenmez kaleme 6 milyon 93 bin 200 TL ödedi....Devamını oku
AİHM

Türkiye adına utanç verici: AİHM'e yapılan başvuru sayısında 13,14 artış

1 yıl önce

Adalet Bakanlığı’nın 2021 yılı Faaliyet Raporu’na göre Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) yapılan başvuru sayısı 2021 yılında yüzde 13,14 arttı....Devamını oku