Gündem

MHP'li belediye başkanından işçi kıyımı

2 hafta önce

Hüseyin Oprukçu

MHP'li Konya Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, kısa çalışma ödeneğinin sona ermesini fırsat bilerek 300'e yakın işçiyi ücretsiz izne çıkardı.

Kısa çalışma ödeneğinin sona ermesinin ardından MHP’li Ereğli Belediyesi çeşitli birimlerde çalışan 300’e yakın taşeron işçisini ücretsiz izne çıkardı.

 

Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, temizlik işleri, park ve bahçeler iye fen işlerinin de aralarında olduğu birimlerde görevli 300'e yakın taşeron işçiyle kültür merkezinde basına kapalı toplantı yaparken, burada işçileri ücretli izine çıkartacağını söyleyerek, "Yarın işe gelmeyin" dedi.

 

Toplantıda konuşulanlar hakkında bilgi veren bazı işçiler, “Ramazan ayı öncesinde ücretsiz izin adı altında işten uzaklaştırılmamız bizleri derinden üzdü. Asgari ücret ile bir nebzede olsun geçinmeye çalışıyorduk. Şimdi daha da zor durumda kalacağız. Belediye başkanımız kısa sürede tekrar alım olacağını ifade etti ancak süre vermedi. Yeniden alım olursa bütün işçiler ile tek tek görüşeceğini söyledi. WhatAapp’tan şahsımıza bilgi verileceği belirtildi. Alınan bu kararla adeta yıkıldık, tekrar alım olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

 İlgili konular

Dörtyol Belediyesi

Kayıp atlar MHP'de istifa getirdi

1 gün önce

100 atın kaybolması sonrası hakkında soruşturma başlatılan Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, MHP'den istifa etti....Devamını oku
chp

Meclis'te '128 milyar dolar nerede?' önergesi reddedildi

1 hafta önce

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç, Merkez Bankası’ndaki 128 milyar doların hangi yöntemlerle kime satıldığı, döviz rezervlerinin tüketilmesinin yol açtığı sorunlar ve sorumluların belirlenmesi ile “128 milyar dolar nerede?” afişlerinin yasaklanması konularının değerlendirilmesini istediği önergeyi, TBMM Başkanlığına sundu. Önerge AKP ve MHP oyları ile reddedildi....Devamını oku