Politika

MHP'li Çiçek: Doğu Perinçek, Cumhur İttifakı’nın neresinde?

1 ay önce

perincek

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Cumhur İttifakı'yla ilgili 'Perinçek vesayeti' iddiasına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek'ten yanıt geldi. Çiçek, Perinçek'in Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne ve Cumhur İttifakı'na karşı çıktığı sözlerini hatırlatıp "100 bin oyu olan Doğu Perinçek nasıl vesayet altına almış oluyor?" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, MHP'nin yayın organı Türkgün gazetesindeki yazısında, Ahmet Davutoğlu'nun Cumhur İttifakı'na yönelik "Uygur Türklerine sahip çıkamazsınız çünkü üzerinizde Perinçek vesayeti var” ifadelerine yanıt verdi. Çiçek, Davutoğlu'nun ittifakın içine "fitne" salmaya çalıştığını belirterek "Doğu Perinçek, Cumhur İttifakı’nın neresinde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Uygur Türklerine sahip çıkamazsınız çünkü üzerinizde Perinçek vesayeti var” gibi akıl sağlığının tartışılacağı cümleler kuruyorsun?" dedi.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın da benzer şekilde imalarda bulunduğunu hatırlatan MHP'li isim "Oysa Doğu Perinçek “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne” aynı bunlar gibi, hatta daha sert söylemlerle karşı çıkan biriydi. O hâlde karşı çıktığı sistemi 100 bin oyu olan Doğu Perinçek nasıl vesayet altına almış oluyor?" dedi.

 

Davutoğlu'na “Sen 'milliyetçilikle hesaplaşma vakti geldi' diyen adamsın, Uygur Türkleriyle ne işin olur?" diye seslenen Çiçek, Gelecek Partisi liderine yönelik şu ifadeleri kullandı:

 

"Cumhur İttifakı Irak’taki, Suriye’deki Türkmenlere, Kıbrıs Türklüğüne, Azerbaycan’daki Türklere bedel ödeyerek somut bir şekilde sahip çıktı. Elbette Doğu Türkistan konusunda da makul bir adım atacaktır. Ama emin ol, sen o gün Doğu Perinçek’ten daha çok Çinli olursun… Şimdi aklınca Doğu Türkistan meselesini istismar malzemesi yaparak ve onu maske hâline getirerek Türkiye’de yaptığın Türklük düşmanlığını örtmek istiyorsun. Ama biz inan bu rollerini yemiyoruz. Senin geçmişin ve şimdi Türkiye’de hangi ihanet politikalarını desteklediğin ortadadır. Doğu Perinçek üzerinden vesayet tiyatroları oynaman da senin zekâ seviyeni göstermektedir"İlgili konular

davutoğlu

Davutoğlu: Kurtarma operasyonları önceden söylenmez

1 hafta önce

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 13 şehidin olduğu Gara operasyonuna ilişkin olarak, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Kurtarma operasyonları önceden söylenmez. Bu durumdaysa Cumhurbaşkanı müjdeyi önceden verdi." eleştirisini yöneltti....Devamını oku
bahçeli

Beka mücadelesini küçümseyen kim varsa eli silahlı terörist kadar alçaktır

1 hafta önce

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Meclis grup toplantısında açıklamalarda bulundu...Devamını oku