Politika

MHP’li Yönter'den, Kongar'a "İyice kartlaştı, kangallaştı!" diye hakaret

4 ay önce

yönter

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, TELE1 programcısı Emre Kongar’ı bugünkü köşe yazısı üzerinden hedef alarak hakaret etti.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Emre Kongar, Ankara’da Elektrik Mühendisleri Odası seçimlerinde demokratların iki gruba bölünmesi nedeniyle AKP ve MHP’lilerin yer aldığı listenin kazanmasını köşesine taşıdı. Kongar, seçime AKP ve MHP’nin çevredeki temsilciliklerinden otobüslerle partilileri getirdiklerini, Ülkü Ocakları’nın da seçim salonunun etrafında yer aldığını belirtti.

 

Kongar makalesinin devamında, “Seçimin yapıldığı okulun girişinde ve önünde yüzlerce silahlı polis hazır bulundu. Seçim ‘burayı boşaltın’ vb. anonslarla, baskı altında yapıldı. M.V, bürokrat kadrolar ve MHP örgütü çok sıkı çalıştılar” diye yazdı.

 

Kongar’ın yazısının ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Twitter hesabından şu ifadelerle tepki gösterdi:

 

“Emre Kongar Cumhuriyet’teki köşesinde, Ülkü Ocakları’nı hedef almış! Kongar; iyice kartlaştı, kangallaştı! Elek. Müh. Odası seçimi şok etkisi yarattı! Bay Kongar, Ülkü Ocakları’ndan sana yabancı insanlar çıkar: Yani Adam gibi adamlar, vatan ve millet sever kahramanlar yetişir” 

 

Yönter’in kendisini hedef alması üzerine Emre Kongar da Twitter’dan açıklama yaptı. Kongar da karşı tepkisini şöyle ifade etti:

 

“Sizi tanımıyorum. Adınızın önünde Dr. ünvanı var ama okuduğunuzu anlamadığınızı büyük bir üzüntüyle fark ettim. Ayrıca ‘kartlaşmak’ ve ‘kangallaşmak’ gibi sıfatları bir politikacının ağzından işitmek beni şaşırtmadı ama okuduğunuzu anlamamanızdan daha da çok üzdü. Saygılar.”İlgili konular

tantan

Tantan'dan MHP'ye: Milliyetçilik şuurundan yoksunlara cevap vermeye değmez

11 ay önce

Eski İçişleri Bakanı Saadettin Tantan'dan, kendisine ağır ifadelerle yüklenen MHP'li İzzet Ulvi Yönter'i işaret ederek, "Milliyetçilik şuurundan yoksun olanlara cevap vermeye değmez." diye karşılık verdi....Devamını oku