Dünya

Miçotakis: Türkiye ile son derece farklı görüşlerdeyiz

1 hafta önce

Miçotakis

Yunanistan Başbakanı Kriakos Miçotakis, göç konusunda Türkiye ile çıkarların aynı doğrultuda olduğunu söyledi.

Miçotakis, Uluslararası Selanik Fuarı'nda düzenlenen yıllık basın toplantısında konuştu.

 

Türkiye ile ilgili, "Çıkarlarımız aynı doğrultuda olmasına rağmen aramızda büyük görüş ayrılıkları var. Uluslararası hukukun nasıl uygulandığı konusunda son derece farklı görüşlerdeyiz." ifadelerini kullandı.

 

Yunanistan Başbakanı, Ege Adalarının silahsızlandırılması hakkında da konuştu. Türkiye'nin çağrılarına, "Sınırlarımızı nasıl koruyacağımızı kimseyle müzakere edecek halimiz yok." yanıtını verdi.

 

Miçotakis sığınmacılar konusunda Türkiye ile işbirliği yapmaya karar verdiğini söyledi. "İnsan kaçakçılığı şebekelerini çökerteceğim" dedi. "Adalara geçişlerde geçen yıllara oranla yüzde 90 azalma kaydedildi. Daha önce de söylediğim gibi, insan kaçakçılarının şebekelerini çökertmekte kararlıyım. Potansiyel müşteriler bin, 2 bin dolar vermelerine rağmen yunanistan'a ulaşamayacaklarını bilecek" diye konuştu.

 

Yunanistan Başbakanı, 21 Eylül'de New York'ta yapılacak Birleşmiş Milletler Genel Kurulu marjlarında Erdoğan ile programları uyuşmadığı için görüşmeyeceklerini söyledi.İlgili konular

Soylu

Bakan Soylu: Devletimiz ve milletimiz zenginleşiyor

8 saat önce

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı binasında konuşma yaptı....Devamını oku
azerbaycan

Türkiye ve Azerbaycan'dan, Nahçıvan'da "Sarsılmaz Kardeşlik 2021" tatbikatı

2 gün önce

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, "Sarsılmaz Kardeşlik 2021" ismi verilen ortak askeri tatbikatın Türkiye ve Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin katılımıyla başladığını duyurdu....Devamını oku