İnsan Hakları

Migros depo işçileri yine gözaltına alındı

1 hafta önce

migros

İşe iade talebiyle 94 gündür direnen Migros depo işçileri, işveren Tuncay Özilhan’ın evi önünde bir kez daha gözaltına alınırken, gözaltına alınan işçiler, işverene “Korkun yeniden geleceğiz” diyerek seslendi.

Sendikaya üye oldukları gerekçesiyle ücretsiz izne çıkarılan daha sonra da Kod-29 gerekçe gösterilerek işten atılan Migros depo işçileri, direnişlerinin 94’üncü gününde işe iadelerini talep etmek için işveren Tuncay Özilhan'ın İstanbul Beykoz'da bulunan evinin önünde bir araya gelerek açıklama yapmak istedi.

 

Ancak açıklama polisler tarafından yasaklandı.

 

İşçiler, açıklamanın yasaklanması üzerine ise işveren Özilhan ile görüşme talebinde bulundu. Özilhan’ın işçilerle görüşmeyi reddetmesinin ardından açıklama yapmak isteyen işçilere müdahale eden polis, 32 kişiyi gözaltına aldı.

 

İşçiler gözaltına alınırken, “Korkun yeniden geleceğiz” diyerek seslendi.İlgili konular

boğaziçi

Boğaziçi eylemlerinin 100 günü

3 gün önce

Dışarıdan rektör atanan Boğaziçi Üniversitesinde başlatılan eylemler 100. gününü doldurdu. Gözaltı, tutuklamalara rağmen öğrenciler ve akademisyenlerin kayyum rektör Melih Bulu’ya yönelik eylemleri sürüyor....Devamını oku
ülgen

10 emekli amiral'in gözaltı süresi 4 gün uzatıldı 

1 hafta önce

104 emekli amiralin imzasıyla yayımlanan ve iktidarın "darbe çağrısı" olarak nitelendirdiği bildiriyle ilgili olarak gözaltındaki 10 emekli amiralin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldığı bildirildi....Devamını oku