Politika

 'Millet açsa siz doyuruverin' diyen Erdoğan'a, Kılıçdaroğlu'ndan jet yanıt

5 gün önce

chp

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın "Neymiş; millet açmış. Aç olarak dolaşanları buyurun, siz de doyuruverin!" sözlerine anında cevap verdi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü grup toplantısında Kılıçdaroğlu'nu, "Neymiş; millet açmış, bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları buyurun, siz de doyuruverin!" diyerek hedefe koydu.


Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Erdoğan'ın bu sözlerine anında şöyle cevap verdi:

 

"Erdoğan "Millet açsa onları da siz doyuruverin" demiş. Yapıyoruz zaten. Pandemide CHP'li belediyeler yaklaşık 2 milyar 250 milyon TL destekle fakir fukaranın yanında oldu. Sen batırdın, biz koştuk. O kadar gönlün fakir ki; sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin.

 

AK Partili makul anne babalara, dürüst insanlara çağrımdır; artık bu düzene veda etme zamanınız gelmiştir. Vatanınıza karşı sorumluluğunuz budur."

 İlgili konular

İsmail Cesur

Erdoğan’ın danışmanından Financial Times’a fotoğraf tepkisi

1 saat önce

Erdoğan’ın danışmanlarından İsmail Cesur, Financial Times gazetesine kullandığı bir fotoğraf dolayısıyla tepki gösterdi....Devamını oku
dolar

Erdoğan - Biden görüşmesi doları tekrar çoşturdu

14 saat önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasında gerçekleşen görüşmenin ardından dolar tırmanışa başladı....Devamını oku