Karikatür

Millet de vekili de geçinemiyor!

3 yıl önce

Millet de vekili de geçinemiyor!


Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Habertürk canlı yayın programında 22 bin 200 lira maaş alan vekillerin geçim sıkıntısı çektiğini söyledi. Buna gerekçe olarak da harcamalarının yüksekliğini gösterdi. 
 
 
Ekonomik krizi derinden yaşayan, enflasyonun, işsizliğin yüksek olduğu Türkiye’de asgari ücret net 2 bin 20 TL.
 
Halk yüksek gıda fiyatları ve elektriğe, doğalgaza, benzine üst üste gelen zamlar nedeniyle geçim sıkıntısı çekerken, Meclis Başkanı AKP’li Mustafa Şentop “Milletvekilleri geçinemiyor” dedi. Bir milletvekilinin net maaşı ise 22 bin 200 TL.
 
“Milletvekili maaşı 22 bin 200 lira. Yine de yetersiz mi buluyorsunuz?” sorusuna Şentop, “Yok, yetersiz demiyorum” dedi ve ekledi:
 
“Milletvekili maaşını asgari ücretle ifade ederseniz, milletvekillerine de asgari ücret maaş verilsin, yaşayabilen varsa gelsin milletvekilliği yapsın o zaman”
 
 
 


İlgili konular

dokunulmazlık

CHP'li ve HDP'li vekillerin dokunulmazlık dosyaları Meclis'te

1 yıl önce

CHP'li 1 ve HDP'li 8 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin 9 fezleke, TBMM Başkanlığı'na sunuldu....Devamını oku
Araç Kartı

Milletvekilinin araç kartı Suriyeli’den çıktı

1 yıl önce

TC vatandaşlığına geçip Muhammed Halebi olan ismini Muhammed Sabancı yapan Suriyelinin, AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay adına kayıtlı TBMM kartını kullandığı anlaşıldı....Devamını oku