Gündem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullar kapanacak mı sorusunu cevapladı

1 hafta önce

selçuk

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullar tamamen kapanacak mı sorusuna "Durum Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'yla değerlendiriliyor. Önümüzdeki hafta da bu tür değerlendirme Cumhurbaşkanımızın başkanlığında hayata geçecek.'' cevabını verdi.

Bakan Selçuk'un açıklamalarından bazı satır başları şöyle:

 

  • Biz eğitimciler olarak okulların hep açık olmasını isteriz. Türkiye dünyada en çok okul kapatan dördüncü ülke. Türkiye çok kontrollü gidiyor. Bu bağlamda vakaların artması, Sağlık Bakanlığımızın bu konudaki çalışmaları, Bilim Kurulu'nun önerilerini değerlendirdiğimizde elbette bazı kararlar çıkabilir. Bizim gönlümüz okulların açık olması yönünde.
  •  
  • Öğretmenlerimizin yüzde 10'u aşılandı. 1 milyon 259 bin öğretmenin, öncelikle köy okullarından başlamak üzere sıraladığımız, tanımladığımız öğretmenler var. 125 bin öğretmenimiz birkaç gün içinde aşılanacak.
  •  


İlgili konular

eba

EBA'nın haftalık programı açıklandı

1 hafta önce

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan öğrencileri ve velileri ilgilendiren yeni bir paylaşımda bulundu. Bakan Selçuk yaptığı paylaşımda EBA'nın haftalık programını resmi olarak açıkladı....Devamını oku
selçuk

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitime ilişkin açıklama yaptı

2 hafta önce

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime ilişkin açıklamalar yaptı. Bakan Selçuk, okulların tamamen açılmasını kendisinin de arzuladığını, ancak kontrollü devam etmek istedikleri, öğretmenlerin ve öğrencilerin sağlığını düşündükleri için tedbirli ve güvenli şekilde hareket ettiklerini söyledi....Devamını oku