Türkiye Haberleri

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yeni açıklama

1 hafta önce

selçuk

Türkiye'deki 24 saatin corona virüsü vakalarında günlük vaka sayısı 40 bini aşması üzerine, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim konusunda yeni açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, açıklamasında şunları söyledi:

 

  • Her ilin kendisine özgü kararlar alınıyor. Zor bir süreç yaşıyoruz, birlikte atlayacağımıza inanıyoruz.
  •  
  • Okulları açık tutma isteğimize rağmen sağlık öncelik prensibimizden dolayı diğer ülkelere göre okulları daha fazla kapalı tuttuk. Her gün, her an değişimleri izleyerek ortak kararlar almaya çaba gösteriyoruz.
  •  
  • İstiyoruz ki önümüzdeki süreçte yüz yüze eğitime doğru çok daha katılımlı, çok daha yüksek bir şekilde devam edelim. Bu koşullar bir an önce düzelsin. Önceliğimiz tabii ki yüz yüze eğitim.
  •  


İlgili konular

eba

EBA'nın haftalık programı açıklandı

1 gün önce

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan öğrencileri ve velileri ilgilendiren yeni bir paylaşımda bulundu. Bakan Selçuk yaptığı paylaşımda EBA'nın haftalık programını resmi olarak açıkladı....Devamını oku
selçuk

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitime ilişkin açıklama yaptı

1 hafta önce

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime ilişkin açıklamalar yaptı. Bakan Selçuk, okulların tamamen açılmasını kendisinin de arzuladığını, ancak kontrollü devam etmek istedikleri, öğretmenlerin ve öğrencilerin sağlığını düşündükleri için tedbirli ve güvenli şekilde hareket ettiklerini söyledi....Devamını oku