Türkiye Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu: Yarın tüm okullarda yapılacak

1 hafta önce

meb

Yarın saat 10.00'da tüm okulların bahçesinde bayrak töreninin yapılacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İstiklal Marşı'nın okunacağını bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, İstiklal Marşı'nın, salgın koşulları nedeniyle bir süredir yan yana okunamadığı bildirildi. Açıklamada çocukların ve öğretmenlerin, canlı dersler öncesinde ekran başında millî marşı söylediği belirtildi.

 

Açıklamada, ''Millî Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki yeni haftaya başlarken çocuklarımızın coşkusuna ortak olalım, İstiklal Marşı'mızı 7'den 77'ye hep birlikte söylerken buluşalım. 11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00'da tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşı'mız okunacak. Eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarımızda saat 10.00'da İstiklal Marşı'mız yayımlanacak" denildi.

 

Tüm Türkiye'ye çağrı yapan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, il yöneticilerinden tüm okullarda, saat 10.00'da yöneticiler ve hâlihazırda görevli personelin de katılımıyla bayrak töreni yapılmasını; öğretmenlere, öğrencilere ve ailelere bulundukları yerden İstiklal Marşı'na eşlik etmeleri için davette bulunmalarını istedi. 

 

Yarın mesai arkadaşlarıyla Bakan Selçuk da birlikte Bakanlık binasında bayrak törenine katılacak.İlgili konular

selçuk

Bakan Selçuk, 81 ilden Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleriyle buluştu

2 gün önce

Bakan Ziya Selçuk 81 ilin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleriyle video konferans toplantısında buluştu....Devamını oku
meclis

Esenler Belediyesi borcunu cami ve okul satarak ödemiş

3 hafta önce

AKP'li Esenler Belediyesinin skandalı gün yüzüne çıktı. AKP’li belediye borçlarını kapatmak için okul ve cami sattığı öğrenildi. Belediyenin üzerinde okul ve camilerin bulunduğu 12 alanı 140 milyon liraya sattığı ortaya çıktı....Devamını oku