Ekonomi

Milli Emlak’a operasyon! İmha edilmesi gereken kaçak malları satmışlar

2 yıl önce

milli

İstanbul polisinden Milli Emlak'a operasyon... İmha edilmesi gereken kaçak cep telefonu, saat, akaryakıt gibi ürünleri usulsüz olarak sattıkları iddia edilen biri şube müdürü 12 kişi gözaltına alındı.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul’daki Anadolu Yakası Milli Dairesi’ne imha edilmek üzere teslim edilen bazı malzemelerin usulsüz olarak satıldığını belirledi.

 

ARALARINDA ŞUBE MÜDÜRÜ DE VAR

 

Yapılan teknik ve fiziki takip sonrası Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’na yediemin hizmeti veren üç depoya operasyon düzenlendi. Baskında aralarında Milli Emlak'ta müdür olarak görevli bir kişinin de yer aldığı 12 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda iki tabanca ve 24 mermi ele geçirildi.

 

FİRMALARA SATMIŞLAR

 

Şüphelilerin; güvenlik birimlerince ele geçirilen ve imha edilmesi için Milli Emlak’a teslim akaryakıt, cep telefonu, saat gibi kaçak ürünleri bazı firmalara sattıkları öne sürüldü. Şüpheliler, ‘ihaleye fesat karıştırma', ‘rüşvet', ‘resmi belgede sahtecilik', ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak yönetmek‘, ‘örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek', ‘kurulan örgüte üye olmak' suçlarından yargılanacak.İlgili konular

erbakan

Erbakan: İktidarda, ‘Rüşvet alan da veren de melundur’ tabelasını asacağız

8 ay önce

Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan, “İktidara geldiğimizde, Milli Görüş tarihinde olduğu gibi, ‘Rüşvet alan da veren de melundur’ tabelasını başta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olmak üzere bütün belediyelerin girişine asacağız” diye konuştu....Devamını oku
Kırmızı Oda

8 Şubat gün özeti

9 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku