Politika

Milli Savunma Bakanı Akar, İngiltere’de

1 hafta önce

akar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace’ın daveti üzerine İngiltere’nin başkenti Londra’ya gitti.

Bakan Akar’ı, tören kıtasının bulunduğu başkentteki Atlı Muhafızlar binasına varışında Bakan Wallace tarafından törenle karşılandı. Bir süre sohbet eden her iki bakan, daha sonra törenin yapılacağı alana geçti.


Bakan Akar'ın tören kıtasını teftişinin ardından iki bakan beraber Savunma Bakanlığına yürüdü. Ziyaret kapsamında bakanların ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik konuları ile savunma sanayii alanında iş birliği konularını ele aldığı bildirildi.

 İlgili konular

ingiltere

Yurt dışına çıkana 54 bin TL ceza

3 hafta önce

İngiltere'de yaklaşan tatil sezonu öncesi corona kısıtlamaları artırılırken, hükümet, geçerli bir sebebi olmayanların ülke dışına çıkışını Haziran ayı sonuna kadar yasakladı....Devamını oku
nato

'Avrupa Birliği'nin kanatlarını ABD, Türkiye ve İngiltere koruyor'

1 ay önce

Fransa'nın başını çektiği "stratejik özerklik" talepleriyle ilgili açıklamalarda bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği’nin Avrupa’yı savunabilecek durumda olmadığını ve Avrupa’yı ABD, Türkiye ve İngiltere gibi AB üyesi olmayan devletlerin koruduğunu söyledi....Devamını oku