Türkiye Haberleri

Milli Savunma Bakanı Akar'dan NATO toplantısı değerlendirdi

1 hafta önce

akar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nda, "NATO'nun Irak'taki misyonunun genişletilmesi çalışmaları sürerken PKK terör örgütünün, NATO misyonu önündeki en büyük engel olduğunu dile getirdik." diye konuştuğunu söyledi.

Bakan Akar, "Ortak bir tehdit olarak terörle mücadelede müttefiklerin birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde hareket etmesinin öneminin altını çizdik" diye belirtti.

 

Video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen ve iki gün süren NATO Savunma Bakanları Toplantısının ardından bir değerlendirme yapan Akar, "Müttefikler güçlü olursa ittifakın da güçlü olacağını ifade ederek Türkiye'ye, ülkemize yönelik lisans kısıtlamaları ile yaptırım girişim ve tehditlerinin ittifakı zayıflattığını da açıkça müttefiklerimizin dikkatine getirdik" dedi.

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ayrıca değerlendirmesinde, toplantıda savunma ve caydırıcılık konuları, Afganistan ile Irak'taki NATO'nun faaliyetleri ve küresel gelişmelerin konuşulup görüşüldüğünü de belirtti.İlgili konular

mit

MİT, PKK’nın istihbarat ve finans ayağına operasyon yaptı

3 gün önce

MİT, PKK terör örgütüne sınır ötesinde operasyon yaptı. Düzenlenen operasyonda PKK'nın istihbarat ve finans faaliyetlerini yürüten üç kişi etkisiz hale getirildi....Devamını oku