Politika

Millî Savunma Bakanı Akar'dan S-400 açıklaması

1 ay önce

hulusi

Millî Savunma Bakanı Akar, S400 hava ve füze savunma sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Akar, "Tedarik ettiğimiz sistemin kontrol ve hazırlıklarına planlandığı şekilde devam ediyoruz" dedi.


Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AKP Kayseri İl Başkanlığı'nın 7. Olağan Kongresine katıldı. Akar, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Bakan Akar, S-400 hava savunma sistemlerinin geçtiğimiz günlerde test edilmeye başlanmasına ilişkin konuştu. Akar, "S-400 uzun menzilli füze savunma sistemi 83 milyon halkımızın, vatanımızın egemenliği ve bağımsızlığı için tercih değil zorunluluk haline gelmiştir. Kontrol ve hazırlıklarına planlı şekilde devam ediyoruz. Sistem ve kontroller NATO’dan uzaklaşmak anlamına gelmiyor. NATO'nun içinde nasıl kullanılıyorsa biz de o şekilde kullanacağız." dedi.

 İlgili konular

hulusi

Akar’dan ABD’ye: Tehdit ve yaptırımdan kaçınmalıyız

1 hafta önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan katıldığı 12. Halifax Uluslararası Güvenlik Forumu'nda yeni ABD yönetimine mesaj...Akar, "Anlaşmazlıkları ele alırken tehditkar dilden ve yaptırım söylemlerinden kaçınmalıyız" dedi....Devamını oku
hulusi

Akar'dan Ermenistan tepkisi!

1 ay önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan Ermenistan çıkışı… "Ermenistan sivilleri hedef alarak savaş suçu işliyor.’’ diyen Akar, ‘‘Bunun herkes tarafından bilinmesi lazım." açıklamasında bulundu....Devamını oku