Türkiye Haberleri

Milli Savunma Bakanlığı'ndan BİP kararı

1 hafta önce

msb

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), WhatsApp'ın kullanıcılarına yönelik 'zorunlu güncelleme' kararının ardından, gazetecilerle olan bilgi paylaşımlarını BİP uygulaması üzerinden yapma kararı aldı.

Kararın WhatsApp ile ilgili yaşanan son gelişmeler üzerine alındığı ifade edildi. Yapılan açıklamada yeni uygulamaya yarından itibaren geçileceği belirtildi.

 

WhatsApp, 4 Ocak'ta 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemiş ve kullanıcılarına güncellenen ilkeleri kabul etmeleri için bildirim yollamıştı. Hesap bilgileri, mesajlar, konum bilgileri gibi birçok verinin Facebook'a ait şirketlerle paylaşılmasını içeren yeni koşulların onayı için kullanıcılara 8 Şubat'a kadar süre vermişti. WhatsApp, yeni koşulların kabul edilmemesi durumunda uygulamanın kullanılamayacağını belirtmişti.

 

Bu karar Türk kullanıcılar tarafından büyük tepki topladı. Kısa sürede binlerce kişinin Telegram Messenger, Signal ve BİP gibi mesajlaşma uygulamalarına yöneldiği öğrenildi.

 İlgili konular

facebook

Facebook Türkiye'de temsilcilik kararı aldı

3 gün önce

Facebook, Türkiye'de temsilci olarak bir tüzel kişilik atama sürecini başlatacaklarını açıkladı....Devamını oku
hakim

2 hakim subay daha meslekten ihraç edildi

1 hafta önce

Milli Savunma Bakanlığı Askeri Hakimler Komisyonu, Cemaat ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle Albay Cihan Osman Çelik ve Üsteğmen Doğan Turan’ın meslekten çıkarılmalarına oybirliğiyle karar verdi....Devamını oku