Türkiye Haberleri

Mısır donanması, Türk bayrağı taşıyan tekneyi kurtardı

1 ay önce

tekne

Mısır Donanması, yardım sinyalı veren Türk bayraklı tekneyi kurtardı.

Mısır Donanması, Akdeniz derinliklerindeki Sidi Barrani şehrinin 270 km kuzeyinde, yardım sinyali veren Türk bayraklı tekneyi kurtardı. Teknedeki arızanın teknik bir nedenle meydana geldiğini belirtildi.

 

Mısır Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamaya göre, yardım sinyali veren teknenin içinde bulunan 48'i erkek, 6'sı bayan ve 3'ü çocuk farklı milletlerden oluşan (31'i Iraklı, 23'ü İranlı, 2'si Türk ve 1'i Mısırlı) 57 kişinin Al- Zafar isimli Mısırlı donanma teknesi tarafından kurtarılarak 3 Temmuz Gemi Üssü'ne götürüldüğü bilgisi paylaşıldı.

 

Tüm yolcular için tıbbi tedavi ve gerekli ihtiyaçların sağlandığı, tüm yasal soruşturmanın da yetkili makamlarca yapılacağı ifade edildi.

 

tekne
tekne


İlgili konular

balıkçı teknesi

Balıkçı teknesi battı; 8 balıkçı kurtarıldı

1 ay önce

İstanbul Büyükçekmece açıklarında batan teknedeki 8 balıkçı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekiplerince kurtarıldı....Devamını oku
almanya

Almanya Türklerin hesaplarına erişebilecek: 1 Ocak’ta resmen başlıyor

2 ay önce

Almanya, ülkesindeki Türk ve Türk kökenli tüm şahıslar ile tüzel kişilerin banka hesap bilgileri ve her Türkiye’deki her türlü kazanç bilgilerini bu yıl sonunda Türkiye’den alacağını "resmen" duyurdu....Devamını oku