Dünya

Mısır'da kum fırtınası: 450 kişiyi akrep soktu; 3 kişi hayatını kaybetti

10 ay önce

kum fırtınası

Mısır'da etkili olan sel ve kum fırtınası sonucu Asvan vilayetini akrep basarken, dağlık alanda yaşayan akreplerin sel ve kum fırtınasının etkisiyle yerleşim alanlarına sürüklendiği tahmin ediliyor.

Dağlık alanlardan şehir merkezine gelen akrepler 450 kişiyi soktu, üç kişi hayatını kaybetti.

 

Mısır yerel basınında yer alan haberlere göre, Mısır'ın güneyindeki Asvan vilayetinde şiddetli sağanak yağış ve rüzgar görüldü. Bölgede buna bağlı olarak sel ve kum fırtınası görülürken, bölge halkı artan akreplerin saldırısına uğradı.

 

Sağlık Bakan Yardımcısı İhab Hanefi, "Cuma akşamından bu yana kötü hava koşulları nedeniyle akrep sokması sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 450 kişi de yaralandı." dedi.

 

Sel ve kum fırtınalarının bölgede hayatı olumsuz etkilediği, bazı evlerin kullanılamaz hale geldiği ve elektrik kesintilerine yol açtığı kaydedildi.

 

Dağlık alanda yaşayan akreplerin sel ve kum fırtınasının etkisiyle yerleşim alanlarına sürüklendiği tahmin ediliyor.İlgili konular

Çiftçi

İktidardan yabancı çiftçiye 126 milyar dolar

6 ay önce

Çiftçi, gübre başta olmak üzere maliyetlere yetişemediği ve gerekli desteği alamadığı için toprağı ekmekten vazgeçti....Devamını oku
Kırmızı Oda

8 Şubat gün özeti

7 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku