Gündem

MİT ve Emniyet'ten Van'daki İran ajan şebekesine büyük operasyon

2 gün önce

van

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile Emniyet, İranlı eski bir askeri kaçırmaya çalışan ajan şebekesine ortak operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda 2'si İran ajanı 8 kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Van'da ikamet eden İranlı eski asker M.A'yı İran'a kaçırmak üzere gönderilen 2'si İran ajanı 8 kişi, MİT ve Van Emniyet Müdürlüğünün 24 Eylül 2021'deki operasyonuyla kıskıvrak yakalandı.

 

MİT tarafından, İranlı istihbarat görevlilerinin M.A'nın İran'a kaçırılması için 30 bin dolarlık bütçeyle Van'da şebeke oluşturmaya çalıştığı belirlendi.

 

MİT ve Emniyetin takibe aldığı şebeke üyelerinin, İranlı istihbaratçıların talimatıyla, eski asker M.A'nın eşi M.E'ye kaçırma olayına yardım etmesi karşılığında 10 bin dolar teklif ettikleri, kabul etmemesi halinde İran'da yaşayan ailesine zarar verileceği tehdidinde bulundular.

 

İran istihbaratının M.A'yı araçla İran'a kaçırmak üzere 2 kişiyi 24 Eylül'de Van'a gönderdiğinin tespiti üzerine MİT ve Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şebeke üyelerine operasyon yapıldı.

 

24 Eylül saat 21.00 sularında M.A'yı kaçırmak üzere ikametgaha girmeye çalışan İran vatandaşı S.S. ve Türk vatandaşı M.E.A gözaltına alınırken, 6 Türk vatandaşından oluşan diğer şebeke üyeleri de ele geçirildi.İlgili konular

van

Van 3.6 büyüklüğünde depremle sallandı

5 gün önce

Van'da 3.6 büyüklüğünde deprem yaşandı. Yetkililerden meydana gelen depremle ilgili can ve mal kaybı konusunda açıklama yapılmadı....Devamını oku
van

Van Valiliği açıkladı: Gösteri ve yürüyüşler 15 gün yasak

1 ay önce

Van'da resmi kutlama ve etkinlikler dışında gösteri ve yürüyüşler güvenlik gerekçesiyle 15 gün yasaklandı. Kentte düzenlenecek olan imza kampanyası, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtımı mülki idare amirinin iznine bağlandı. ...Devamını oku