Gündem

Müge Anlı'dan  ilk açıklama

2 yıl önce

anlı

Müge Anlı, Ümit Can Uygun'un annesi Gülay Uygun'un hayatını kaybetmesi hakkında konuştu. Anlı, "Yapılan ilk tespitlere göre bu bir intihar ama olay yeri fotoğraflarına bakınca çok enteresan şeyler var" dedi. Anlı ayrıca, "Bu ne demek; bu işlerin peşini bırakın demek. Bırakmayacağız!" dedi.

televizyoncu Müge Anlı, Aleyna Çakır'ın şüpheli ölümüne ilişkin yayınlar yapıyor. Anlı, Çakır'ın ölümünde şüpheli olarak değerlendirilen Ümit Can Uygun'un annesi Gülay Uygun'un ölümünden kendisinin sorumlu tutulması hakkında açıklama yaptı. Anlı, "Bu bir yıldırma politikası. Bu ne demek; bu işlerin peşini bırakın demek. Bırakmayacağız!" dedi.

 

Aleyna Çakır'ın ölümü ile ilgili bir televizyon kanalındaki programa canlı olarak katılan kişi, anne Gülay Uygun'un, "yurtlarda kalan kız öğrencileri kötü yola düşürdüğünü" iddia etmişti. Uygun dün gece ormanlık alanda başından vurulmuş halde bulundu.


Anlı'nın açıklamalarından satır başları şöyle:

 

-Ben çok üzlüdüm ne yalan söyleyeyim. Aleyna Çakır'ın ölümünü işlerken biliyorsunuz, (Ümitcan Uygun'un) annesi hakkında bir iddia ortaya atıldı. Aslında biz o iddiaya ekrana bile taşımadık. Yayına vermedik, kestik. "Yurt annesi" olduğu iddia edilen Ümitcan Uygun'un annesi hakkında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bir soruşturma başlatmıştı. Dün bunun bilgisini size vermiştim.

 

-Ben hanımefendinin ne vazifede bulunduğunu bilmiyordum. Aile fertlerinden biri kızları pazarlamakla suçlanıyor. Bununla ilgili mekan sahibi de dahil olmak üzere ifadeler ve görgü tanıkları var. Aile fertlerinden biri de devletin çocukları, genç kızları koruduğu bir yuvada çalışmış, daha sonra da engelliler ile ilgili çalışmaya devam ediyor. Aslına bakacak olursanız dünyanın neresinde olursa olsun zaten soruşturma başlatılırdı. Soruşturma başlatılması senin suçlu olduğun anlamına gelmez.

 

-İddialara göre, hanımefendi dün evden çıkıyor, bir akrabasına gidiyor. Kendisinden haber alınamıyor. Daha sonra ormanlık alana giderek şüpheli şekilde tek el silahla vurularak ölmüş olarak bulunuyor. Yapılan ilk tespitlere göre bu bir intihar ama olay yeri fotoğraflarına bakınca çok enterasan şeyler var. Hanımefendi ormanlık alana giderek intihar etmeyi düşünüyor ama ağzından maskesini de çıkarmıyor. Elinde poşetler... "

 

-Ben öncelikle baş sağlığı diliyorum. Söylenenlere göre 2 gün sonra ifadesi alınacaktı. Hanımefendi ne oluyor da konu onun üzerinde değilken şüpheli şekilde hayatını kaybediyor.

 

-Aslında beklenen oldu. Aleyna'nın ailesinin buraya geldiği ilk günden beri hem ATV hem ben, ailem, tüm konuşanlar tehdit ediliyordu. Bununla ilgili de elimde bir takım belgeler, yazışmalar var.


-Bu olayın ardından da yine suçlu olan ben oldum. Suçlamaları kabul etmiyorum, ben gazeteciyim kimsenin tarafı değilim. Ne hanımefendinin adını ne de fotoğrafını vermişim. Yapılan röportajları da hatta yayınlamadım kurumların zarar görmemesi için. Ben tarafsızım."

 

-Ne söylerseniz söyleyin ben bu yoldan da dönmeyeceğim Allah izin verdiği sürece. Kim tehdit ederse etsin benim için önemli olan Aleyna'nın ve onunla beraber ortaya çıktı ki onlarca genç kızın şantajla tehditle kötü yollara sürüklenmesi doğru bir şey değildir ve cezalandırılması gerekir. Başka Aleynalar ölsün istemiyoruz. Bu bir yıldırma politikası. Keşke olmasaydı, keşke hanımefendi hayatta olsaydı.

 

- Sosyal medyada bir hesap açılıyor. İddiaların ardından intihar etti deniliyor. O zaman herkes intihar etsin. Siz de benim hakkımda Allahsız demişsiniz. O zaman ben de gideyim intihar edeyim. Böyle bir şey var mı? Bu ne demek; bu işlerin peşini bırakın demek. Bırakmayacağızİlgili konular

3lü

Sedat Peker: Ümit Can Uygun'un babası, Süleyman Soylu'nun yakın arkadaşı

1 yıl önce

"Ümitcan Uygun'un nasıl tutuklanmadığını, sistemin nasıl çürüdüğünü kayıtlarla açıklayacağım" diyen organize suç örgütü lideri Sedat Peker, konuyla ilgili olarak bir dizi paylaşım yaptı....Devamını oku
anlı

Acun Ilıcalı'yla anlaştığı öne sürülmüştü: Müge Anlı'dan ilk açıklama

1 yıl önce

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Exxen platformuna transfer olacağı konuşulan Müge Anlı'dan ilk açıklama geldi. Anlı, yeni sezonda da ATV ekranlarında olacağını söyledi....Devamını oku