Politika

Muhalefet, Erdoğan'ın 7 uçakla Kıbrıs'ta piknik sefasına tepki verdi

1 hafta önce

kıbrıs

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin KKTC gezisini “Ayranı yok içmeye…” deyimiyle sert bir şekilde tenkit etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin haftalık Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) yaptığı ziyareti gündemine aldı.

 

Kılıçdaroğlu konuyla ilgili şöyle konuştu:

 

"Erdoğan ile Bahçeli, KKTC’ye gitti. “Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için gidiyoruz” demediler, “Piknik yapmaya gidiyoruz” dediler. Peki nasıl gittiler? Bir uçak Erdoğan için, bir uçak Bahçeli, bir başka uçak heyetler, bir başka uçak Dışişleri Bakanı için, iki uçak da korumalar için ayarlandı ve o şekilde gittiler. Bizde meşhur bir atasözü vardır ya “Ayranı yok içmeye…” Hani tasarruf? Bunu yaparken, bu ülkede pazar artıklarından beslenen milyonlar aklınıza gelmiyor mu sizin ya?"

 

İyi Partili Lütfü Türkkan'da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, piknik ziyareti ile ilgili israfa şöyle işaret etti:

 

 

türkkan


İlgili konular

çakıcı

Çakıcı, Kılıçdaroğlu'na yine mektup yazdı

1 gün önce

Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik olarak bir mektup daha kaleme aldı ve "Sende beni öldürtecek yürek var mı Bay Kemal?" diye soru yöneltti....Devamını oku
türkeş

Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'den, Kılıçdaroğlu’na telefon

1 hafta önce

MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı tarafından sosyal medya üzerinden tehdit edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na telefonla açtı. Türkeş, MHP ile ilgili rahatsızlığını ifade etti....Devamını oku