Politika

Muhalefet reddetmişti: Güvenlik soruşturması teklifi yeniden oylanacak

1 yıl önce

tbmm

Muhalefetin oylarıyla dün TBMM'de reddedilen kamuya ilk kez atanacaklar için güvenlik soruşturması öngören kanun teklifinin maddelerine geçilmesi yeniden oylanacak.

TBMM Genel Kurulu'nda dün muhalefetin oyları ile reddedilen, 'Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması' ile ilgili kanun teklifinin yeniden görüşülmesine ilişkin TBMM Başkanlık Tezkeresi kabul edildi.

 

Meclis Genel Kurulu'nda dün akşam güvenlik soruşturması teklifinin oylamasına ilişkin gerilim AKP'nin itirazı üzerine Başkanlık Divanı'na taşınmıştı.

 

Meclis'te tekrar oylanan güvenlik soruşturması teklifi maddeleri yeniden oylanacak.

 

Genel Kurul 6 Nisan'da tekrar toplanacak. Teklifinin tekrar oylanmasının 6 Nisan'da olması bekleniyor.

 

Meclis Genel Kurulu'nda dün akşam kamu görevine başlayacaklar için güvenlik soruşturmasına ilişkin kanun teklifinin maddelerine geçilecekti. Ancak salonda daha çok muhalefet milletvekili vardı ve oylamada maddelere geçilmesi reddedildi.


"Anayasa Mahkemesine gideceğiz"


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel konuya ilişkin, "Başkanlık divanındaki çoğunluk kullanılarak darbe yapılmaktadır. 10 gün içinde eylemli içtüzük ihlalinden Anayasa Mahkemesine gideceğiz" açıklamasını yapmıştı.

 İlgili konular

deva

DEVA Partisi'nin ev sahipliğinde 6 lider yeniden bir araya geldi

2 ay önce

DEVA Partisi'nin ev sahipliğinde 6 muhalefet partisinin lideri yeniden bir araya geldi....Devamını oku
Soylu

Soylu: 28 Şubat ittifakının toplanmasının bize zararı yoktur

3 ay önce

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6 siyasi parti liderinin 'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' sunumu için bugün Ankara'da toplanması ile ilgili açıklamada bulundu....Devamını oku