Gündem

Müjde Ar CHP'li vekilin ardından bu sözleri söyledi

2 yıl önce

Müjde Ar CHP'li vekilin ardından bu sözleri söyledi


Antalya’da geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın (65) cenazesi toprağa verildi. Cenaze namazına TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra çok sayıda siyasi ve vatandaş katıldı.
 
Cenaze namazına TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra çok sayıda siyasi ve vatandaş katıldı. Namazı Denizli il Müftüsü Mehmet Aşık kıldırdı. Kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlığı'na defnedildi.
 
Cenaze töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlayan usta sanatçı Ar; “Kazım Bey, kimselere benzetemediğimiz bir siyasetçiydi. İnsan ilişkileri, dürüstlüğü, nezaketi, hayata bakışı ve Denizli ile kucaklaşması… Kelimelere sığmayacak kadar zengin bir dünyası vardı. Kazım Bey ile yeni tanıştık. Tanışalı yaklaşık 1 yıl oldu.
 
Fakat, kendisi ve ailesi, hayatımızda güzel bir yer aldı. Bundan 1 ay önce oğlumuzun düğününe kadar gelmişti. 4 Eylül’de kızının anaokulunun açılışına gelecektik. Kısmet olmadı. ‘Örnek’ dediğimiz insan; bence Kazım Arslan. Gerçekten hiç kimselere benzetemiyorum. Hayatımda çok şey gördüm, çok insan tanıdım.
 
Kazım Bey gerçekten bambaşka birisiydi. Denizli’ye çok şey katmış. Son seçimde ‘dağ-tepe’ demeden tüm evleri gezmiş. Bence bu seçimdeki başarı bence ona ait. Ama hayatı bu kadarmış. Hayatımızda çok erken gitti. Keşke daha uzun yıllar birlikte olabilseydik” dedi.


İlgili konular

kılıcdaroglu

Aranan namuslu savcılara şu an ulaşılamıyor!

4 saat önce

Sedat Peker’in ifşaları sonrası ortalığa saçılan suçlar için namuslu savcıları göreve çağıran Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı yanıtsız kaldı. Sosyal medya ise Kılıçdaroğlu’na namuslu savcıların hapiste olduğu hatırlattı....Devamını oku
toprak

CHP'li Toprak: Millet İttifakı'nın tek adayla gitmesini doğru buluyorum

1 hafta önce

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı'nın 'tek aday' çıkarması önerisi için "Millet İttifakı’nın tek adayla gitmesini doğru buluyorum, çünkü öncelikleri tek" dedi....Devamını oku