İnsan Hakları

Musa Orhan'ın tutuklanması talebi reddedildi!

1 hafta önce

musa

Batman’da İpek Er’e cinsel saldırıda bulunan ve intihar etmesine sebep olan uzman çavuş Musa Orhan’ın tutuklanma talebi kabul edilmedi.

Batman’da İpek Er’e cinsel saldırıda bulunan ve intihara sürükleyen tutuksuz sanık uzman çavuş Musa Orhan’ın, Siirt 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılaması devam ediyordu. Mahkeme heyeti Musa Orhan'ın tutuklanma talebinin reddine karar vererek, duruşmayı 25 Şubat 2021 tarihine bıraktı.

 

Musa Orhan duruşmaya, Ankara'dan SEBGİS sistemiyle katılırken, İpek Er'in annesi Hakime Kılınç, babası Fuat Er ve avukatları katıldı. Tutuksuz sanık Orhan, duruşmada savunma yapmayıp, susma hakkını kullandı.

 

Duruşmaya HDP, İHD ve bölge baroları müdahil olmak istedi. Mahkeme heyeti, savunma yapmayan Musa Orhan'ın tutuklanma talebi ile dernekler, HDP ve bölge barolarının müdahil olma taleplerinin reddine karar vererek, duruşmayı 25 Şubat 2021 tarihine bıraktı.İlgili konular

hdp

HDP Diyarbakır il eş başkanlarının gözaltı süresi uzatıldı

14 saat önce

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi’nde tutulan HDP Diyarbakır İl Eş Başkanları Hülya Alökmen Uyanık ile Zeyyat Ceylan’ın gözaltı sürelerinin 4 gün daha uzatılmasına karar verildi....Devamını oku
nihat akkaya

HDP eski PM üyesi 10 ay hapis cezasına çarptırıldı

3 gün önce

HDP eski PM Üyesi Nihat Akkaya'ya 10 ay hapis cezası verilirken, cezası ertelendi....Devamını oku