Dünya

Musluktan su yerine bira, konyak ve rom karışımı aktı

2 yıl önce

Musluktan su yerine bira, konyak ve rom karışımı aktı


Hindistan’ın Kerala eyaletindeki bir binada yaşayanlar, musluklarından su yerine bira, konyak ve rom karışımı akmaya başlayınca yerel yönetime başvurdu. Bina sakinleri, su kaynaklarına, el konulan ve yakınlarda bir noktaya dökülen alkolün ‘yanlışlıkla’ karıştırıldığını öğrendi.
 
Polis tarafından bir baskında ele geçirilen ve mahkeme kararıyla imhasına karar verilen 6 bin ton içkinin bir kısmının boş bir araziye, kalan kısmının ise binanın suyunun sağlandığı kuyuya döküldüğü belirtildi.
 
18 daire bulunan binanın sakinlerinden Joshy Malyiekkal, “Musluktan alkol aktığını görünce şoke olduk. Kokusundan ve renginden su olmadığını anladık ve maalesef susuz kaldık” dedi.
 
Kendilerinin işe, çocukların ise okula gidemediğini anlatan Malyiekkal kuyunun ve boruların temizlenmesinin bir ay süreceğini bu süreçte yetkililerin kendilerine berlili aralıklarla su temin edeceğini söyledi.


İlgili konular

kaza

430 bin 204 kazada, 2 bin 422 kişi öldü

1 yıl önce

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı verilerine göre, 2021 yılında Türkiye'de meydana gelen 430 bin 204 trafik kazasında, 2 bin 422 kişi hayatını kaybetti, 276 bin 935 bin kişi de yaralandı....Devamını oku