Politika

Mustafa Varank, Babacan'ın 'Fren Ali' ifadesine; numaracı dedi

5 gün önce

varank

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın AKP'deki bakanlığı döneminde kendisine 'Fren Ali' dendiğine ilişkin "mütevazılık numarasına ben bile kanabilirdim." tepkisini verdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank; AKP dönemi bakanlarından DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Kanal 42'deki 'Reaksiyon' programında "Fotokopi çektiğimiz A4 kağıdını önlü arkalı kullanarak tasarruf ettiğimiz günlerde benim için 'Fren Ali' demişlerdi. 125 bin makam arabası alan israf zihniyeti ise anca duvara tosladı" sözlerine sert cevap verdi.

 

Bakan Varank'ın sosyal medya hesabından verdiği karşılık şöyle:

 

"Busan'da Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran, yurtdışında Mercedes harici araca burun kıvıran, Londra-Vaşington gezilerinde kalacağı otelin yıldız sayısıyla ilgilenen bir geçmişi olmasa bu mütevazılık numarasına ben bile kanabilirdim. Fren Ali ama neye? Sanayiye olmasın sakın?"

 İlgili konular

babacan

Babacan: Cumhurbaşkanına soruyorum bu milletin aşısı nerede?

1 hafta önce

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Aşı tedariki önümüzdeki 2 ay için güçleşiyor" açıklamasına tepki gösteren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Ben buradan Cumhurbaşkanına soruyorum, bu milletin aşısı nerede? Bunun cevabını bekliyorum" diye konuştu....Devamını oku
babacan

Babacan'dan Bahçeli'ye: Krizlerin ortağısın

1 ay önce

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye "Siyasi tarihimize adınız ‘krizlerin ortağı’ olarak yazdırılacak.” dedi....Devamını oku