Gündem

Müzisyenler: Yarın 3 milyon kişi işsizler ordusuna katılacak

2 yıl önce

ekran

İşletme faaliyetlerinin kısıtlanması ile 3 milyon kişinin işsiz kalacağına dikkati çeken müzisyen Ulaş Akyol, “Bu durumun getirdiği mağduriyetler için ise hükümet sessiz” dedi.

Çankaya Kuğulu Park’ta bir araya gelen müzisyen Ulaş Akyol ve Fatih Özakoğlu, işletme faaliyetlerinin sınırlandırılmasına karşı, “Sanatın saati olmaz” demek için sessiz eylem gerçekleştirdi.

 

Ankara Gar önünde 10 Ekim 2015’te düzenlenen DAİŞ’in saldırısı sonucu ayağına takılan protezle yaşama tutunan Gökhan Yaralı, müzisyenlere destek verdi. Enstrümanlarını yere bırakan Özakoğlu ve Akyol, geçinemediklerini ve zor durumda bırakıldıklarını belirtti. İşletme sahipleri ve çalışanlara seslenen Akyol, “Yarın saat 20.00’da Twitter’dan herkes #KapattıkYaŞimdi heştek ile paylaşımım yapsın” çağrısında bulundu.

 

‘HÜKÜMET SESSİZ’

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında alınan kararla yarın 20.00 itibarıyla işletme faaliyetlerinin sınırlandırılmasıyla işsizliğin artacağını ifade eden Akyol, “3 milyon kişi işsizler ordusuna eklenecek. Bu durumun getirdiği mağduriyetler için ise hükümet sessiz” dedi.

 

İşletme faaliyetlerinin sınırlandırılması sonucu güvencesi olmayan müzisyenlerin kötü etkileneceğine dikkati çeken Özakoğlu ise “Virüsün yayılmasını engellemek için birtakım tedbirler alınmalıdır, ancak bu alınan tedbirler kapsamında, eğer anayasal hakkımız olan, çalışma hakkımız kısıtlanacaksa, devletin kamu imkanlarından bize kaybettiğimiz kazancımızın en azından büyük bir kısmını karşılamalıdır.  Bu talebimizi sunmak için bir süredir yürüttüğümüz sessiz nöbet eylemimizin 3’üncüsünü bu akşam gerçekleştirdik. Tüm eğlence mekanları çalışanlarına önümüzdeki zor süreçte kolaylıklar diliyorum. Dayanışmayla kalın” diye konuştu.İlgili konular

üç kuruş

27 Mart gün özeti

11 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
Uğuroğlu

Yeniçağ yazarı Uğuroğlu’ndan Erdoğan’a: Aşkını da seni de asla istemiyoruz

1 yıl önce

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "19 yıldır milletin anasını ağlattınız. Aşkını da seni de asla istemiyoruz" düşüncesini dile getirdi....Devamını oku