Politika

MYP Lideri Yılmaz: Akdeniz’de bütün haklarımız canımız pahasına korunmalı

1 yıl önce

yılmaz

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, “Akdeniz’de bütün haklarımız canımız pahasına korunmalıdır” diye konuştu.

MYP Lideri Yılmaz, siyaset gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz, yaptığı konuşmada özellikle Akdeniz konusuna değinerek şunları söyledi:

 

“Türk toprakları üzerinde dünya devletleri egemen güçler büyük operasyonlar yaparak önce Osmanlı’yı borç batağında batırdı. Sonra cephede üzerine çöktü ve nihayet bize ait olan başta Musul, Kerkük petrolleri olmak üzere Ortadoğu petrolünü ele geçirdiler. Böylece bizi saf dışı ederek yüzyıl boyunca petrole dayalı zenginliği ellerine geçirdiler. Yeni bir yüzyıla girdik. Bu yüzyılın altını olan doğalgaz da Akdeniz’in altında bize ait sulardadır. Yüzyıl önce karada var olan zenginliğimizi çalan Batı, bu kez de denizlerimizin altındaki Akdeniz gazına gözünü dikmiştir.

 

Batılı emperyalist güçler yine tıpkı geçen yüzyılda olduğu gibi bizi bir fiziki savaş ile yenik duruma düşürerek emellerine ulaşmak için Akdeniz’deki tüm haklarımızı elimizden alacaklar. 2022 Ramazan ayı sonrasında ülkemizi zor günler bekliyor. Bunlar Ramazan’da saldırmazlar. Bunun nedeni kutsal ittifak oluşmasını engellemektir. Bu nedenle mayıs, haziran ve temmuz ayları zor bir süreç içine girebiliriz. Tedbirlerimiz mutlaka artırılmalı. Savunma ve taarruz gücümüz artırılmalıdır. Batı bizi fiziki savaşla yıpratmak için kuşatma işini de tamamlamıştır. Böylece gelecek yüzyıla Akdeniz’den şekil vererek dünyanın merkezine bir kez daha yerleşecekler. Bu sefer hata yapmamalıyız. Birlik içinde bu oyunlara karşı uyanık ve diri olmalıyız. İktidarı da, muhalefeti de siyasi ikbali değil gelecek nesillerin ikbalini kurtarmaya talip olmalıdırlar.

 

Akdeniz bir Türk denizidir. Buradaki haklarımızı korumayı becerirsek gelecek nesillere büyük bir miras bırakmış olacağız. Bu denizi ve altındaki haklarımızı yüzyıl önce kurtuluş mücadelesi verip bize miras bırakanların şartları o günlerde çok daha zordu. Akdeniz bir Türk denizi olarak geçmişte ve bugün olduğu gibi yarın da Türk denizi olmaya devam edecektir. Buradaki gazla ülkemizin geleceğini yeniden şekillendireceğiz”İlgili konular

köprü

Ünlü ekonomist: KKM’ye her ay bir 1915 Çanakkale Köprü parası ödenecek

1 yıl önce

Prof. Dr. Kamil Yılmaz: "Her ay devlet kasasından bir 18 Mart Köprüsü’nü yapacak kaynak KKM mevduat sahiplerine aktarılacaktır. Bu küçük hesap KKM’nin yükünün hükümetin umduğundan çok daha yüksek olabileceğini göstermekte" diye konuştu....Devamını oku
deprem

Akdeniz'de 6,4 büyüklüğünde deprem yaşandı

1 yıl önce

AFAD, Akdeniz'de Kıbrıs açıklarında saat 04.07'de 6,4 büyüklüğünde deprem yaşandığını açıkladı....Devamını oku