Dünya

NATO Genel Sekreteri: Ukrayna'da gerilimi düşürmek Rusya'ya bağlı

4 ay önce

nato

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, sonuç alınamayan NATO-Rusya görüşmelerini değerlendirdi. Stoltenberg, "Doğu Avrupa'daki krize diplomatik çözüm sağlanması için artık adım atması gereken taraf Rusya" diye konuştu.

Kanada devlet televizyonu CBC News'e konuşan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Donbas krizinde Diplomatik çözümün Ukrayna'ya değil Rusya'ya bağlı olduğunu ifade etti.

 

"Saldırgan taraf Rusya. Hal böyleyken mağdur tarafın, tansiyonu düşürmesini beklemek resmi tersten okumak olur" ifadesini kullanan Stoltenberg, "Uzlaşı hala mümkün" mesajını da verdi.

 

Stoltenberg, Rusya Ukrayna'ya yeni bir askeri saldırıda bulunursa "siyasi ve ekonomik faturanın ağır olacağını" söyledi.

İlgili konular

rusya

Rusya, dost olmayan ülkelere doğalgaz tehdidini ileri sürdü

1 ay önce

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Avrupa’nın, Rusya’ya doğalgaz ödemelerini Ruble ile yapmayı reddetmesi durumunda, “Bedavaya doğalgaz sevk etmeyeceğiz” tehdidini ileri sürdü....Devamını oku
rusya

Flaş gelişme! Rusya ve Ukrayna temsilcileri Türkiye'de görüşecek

1 ay önce

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş sürerken önemli bir gelişme oldu. Ukrayna tarafından yapılan açıklamaya göre, iki ülke temsilcileri 28-30 Mart'ta Türkiye'de görüşmelere devam edecek....Devamını oku