Dünya

NATO Savunma Bakanları Brüksel'de olağanüstü toplandı

1 yıl önce

nato

Brüksel’de gerçekleştirilen olağanüstü NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar  katıldı.

NATO Savunma Bakanları, Belçika'nın başkenti Brüksel'de Rusya'nın Ukrayna saldırıları sonrası gelişmeleri ele almak için olağanüstü toplandı. Türkiye'yi Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın temsil ettiği olağanüstü NATO Savunma Bakanları Toplantısı sonrasında, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, basın toplantısı gerçekleştirecek.

 

Stoltenberg olağanüstü NATO Savunma Bakanları toplantısının açılış konuşmasında Rusya'nın Ukrayna saldırılarına değinerek, şu ifadeleri kullandı:

 

“Dünya bu anlamsız savaşı kınıyor. NATO müttefikleri ve ortakları, Rusya’ya benzeri görülmemiş yaptırımlar uyguluyor.

 

Uzun yıllar boyunca NATO müttefikleri, binlerce Ukrayna askerine eğitim verdi ve Ukrayna’ya kendi savunma hakkını korumasına yardımcı olmak için çok sayıda önemli ekipman sağladı. Rus işgalinin başlangıcından bu yana müttefiklerimiz cesur Ukrayna halkına, hükümetine ve silahlı kuvvetlerine desteğini askeri teçhizatla, insani ve mali yardımla ayrıca mültecilere barınak sağlayarak gösterdi. Bugün, Ukrayna'yı desteklememiz çok önemli.” 

 İlgili konular

akar

Bakan Akar: Türkiye, NATO'nun aktif ve yapıcı bir üyesi olmaya devam edecek

1 yıl önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Katar'ın başkenti Doha'da "Yeni Dönem İçin Dönüşüm" temasıyla düzenlenen Doha Forum 2022'nin "Stratejik İttifakların Gelişen Görünümü" başlıklı panelde konuştu....Devamını oku
Altun

Altun: NATO, Türkiye'nin stratejik önemini hafife alıyor

1 yıl önce

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Amerikan Wall Street Journal gazetesinde yayımlanan ve Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemini Ukrayna'ya göndermesini önerdiği iddia edilen makaleye yanıt verdi....Devamını oku