Dünya

NATO Ukrayna için olağanüstü toplanma kararı aldı: Biden da katılacak

3 ay önce

nato

NATO, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle olağanüstü toplanacak. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleşecek olan toplantıya ABD Başkanı Joe Biden'ın da katılacağı ifade edildi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, üye ülkelerin Ukrayna kriziyle ilgili olarak 24 Mart'ta olağanüstü toplanacağını açıkladı.

 

Twitter üzerinden açıklama yapan Stoltenberg, "24 Mart'ta NATO Karargahında olağanüstü bir Zirve için çağrı yaptım. Rusya'nın Ukrayna'yı işgalini, Ukrayna'ya güçlü desteğimizi ve NATO'nun caydırıcılığının ve savunmasının daha da güçlendirilmesini ele alacağız. Bu kritik zamanda, Kuzey Amerika ve Avrupa birlikte durmaya devam etmeli" dedi.

 

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın NATO ve Avrupa Birliği'nin Ukrayna krizine ilişkin düzenleyeceği zirvelere katılmak için gelecek hafta Avrupa'da olacağını duyurdu.

 

Psaki, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

"Biden, gelecek hafta Belçika, Brüksel'e seyahat edecek ve burada Rusya-Ukrayna savaşı konusunda 24 Mart'ta düzenlenecek olağanüstü NATO zirvesine katılacak. Biden, burada NATO müttefiklerimize sarsılmaz desteğimizi de dile getirecek. Biden ayrıca, Avrupa Birliği Konseyi zirvesine katılarak, Ukrayna'ya ilişkin ortak endişeleri anlatacak"İlgili konular

akar

Bakan Akar: Türkiye, NATO'nun aktif ve yapıcı bir üyesi olmaya devam edecek

3 ay önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Katar'ın başkenti Doha'da "Yeni Dönem İçin Dönüşüm" temasıyla düzenlenen Doha Forum 2022'nin "Stratejik İttifakların Gelişen Görünümü" başlıklı panelde konuştu....Devamını oku
Mars

24 Mart gün özeti

3 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku