Dünya

Normalleşme sağlandı! İsrail, BAE'de büyükelçilik açtı

4 hafta önce

bae

İsrail Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail Büyükelçiliğinin, geçen yıl ABD aracılığı ile imzalanan anlaşma doğrultusunda Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) faaliyete girdiğini duyurdu.

İsrail Dışişleri Bakanlığı, kalıcı bir yer hazırlanana kadar büyükelçiliğin geçici bir ofiste faliyet göstereceğini açıkladı. İsrail'in BAE'deki diplomatik misyonunun başına deneyimli diplomat Eitan Na'eh görevlendirildi.

 

İsrail Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi, büyükelçiliğin açılması İsrail ile BAE arasındaki var olan kuvvetli bağları daha da güçlendireceğini ifadeetti. İki ülke arasında gerçekleşen normalleşme adımları çerçevesinde doğrudan uçuşlar başlatılmış ve çok sayıda ticaret heyeti ve binlerce İsrailli turist BAE'yi ziyarete başlamıştı.

 İlgili konular

bae

BAE'ye ait Umut sondası Mars'ın yörüngesine başarıyla yerleşti

2 hafta önce

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) ilk Mars görevi kapsamında uzaya gönderdiği Umut sondası 7 ayın ardından Mars'ın yörüngesine başarılı bir şekilde ulaştı....Devamını oku
iran

İran'dan İsrail'e ağır tehdit: "Hayfa ve Tel Aviv'i yerle bir ederiz"

3 hafta önce

İran, İsrail'in Tahran'ın nükleer tesislerine muhtemel bir saldırı için orduya hazır olma talimatı vermesi üzerine Tel Aviv ve Hayfa'yı vuracağını açıkladı....Devamını oku